خانه گردشگری رستوران کوتاه قامتان بلند همت

رستوران کوتاه قامتان بلند همت

۷
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
زدن یک چنین کافه رستورانی جرأت می‌خواهد و همتی بلند. و کوتاه قامتان این کار را کرده اند.
رستوران

اعتماد به‎ نفس و اطمینان به ‌این که “من آدم توانمندی هستم”، کلید بسیاری از موفقیت‌ ها در برخورد‌ های اجتماعی است. این‎که آدم یاد بگیرد نقاط ضعف خود را تبدیل به نقاط قوت کند یک اصل مهم است. در واقع راز موفقیت در زندگی، داشتن امکانات نیست، بلکه استفاده از کم‎ترین امکانات به عنوان نقطه قوت است، و من این را زمانی دریافتم که زیر گوش خیابان ولیعصر، در همین تهران خودمان رستوران کوتاه قامتان را دیدم. جایی که نه فقط یک نقطه بی نظیر گردشگری است، بلکه برای گذران وقت در یک عصر پاییزی بسیار هم خاطره انگیز است. با مجله دلتا همراه باشید.

رستوران کوتاه قامتان کجاست؟

خیابان شهید بهشتیِ پرخاطره این مکان منحصر به فرد را در دل خود جای داده است! یک آدرس سر راست. می‌دانستید پیاده روی در تهران، حتی اگر بی هدف باشد هم، انسان را نهایت به جایی خواهد برد که پر باشد از زیبایی‌ها، چه به لحاظ طبیعی و چه به لحاظ انسانی. تا روحش جلا یابد و حال دلش خوب شود. وَه که چه خواهد شد اگر همتی بلند آن را ساخته باشد حتی با قامتی کوتاه.

کوتاه قامتان

شنیده بودم کافه رستورانی سنتی در تهران افتتاح شده که همه‌اش را پرسنلی کوتاه قامت اداره می‌کنند و با برگزاری برنامه‌ هایی سرگرم کننده بسیاری هموطنان را به آنجا می‌کشانند. به فضایی صمیمی و دل‌انگیز از تلاشی طولانی مدت اما به نتیجه نشسته. ندیده بودمش تا دیروز که مسیری را به سوی خیابان ولیعصر در پیش گرفتم. به تقاطع شهید بهشتی رسیدم و مقابل در رستوران ایستادم.

آنچه می خواستم یافتم

خودش بود. به داخل سرک کشیدم. کافه رستوران بود، با آن‌ که در ساعت شلوغی نرسیده بودم اما آنجا تقریبا شلوغ بود. داخل شدم. درست می‌دیدم. همه کارکنان کوتاه قامت بودند. در جایی که صنعت رستوران داری تبدیل به رقابت شده است. زدن یک همچین کافه رستورانی جرأت می‌خواهد و همتی بلند. و آن‌ها این کار را کرده بودند. حتی بدون تبلیغات و کمک آن‌چنانی که به چشم بیاید.

بلند همت

با مدیریت صحبت کردم. محمد ابراهیمی نامی بود که نه با زبانش بلکه با دل دریایی اش صحبت می‌کرد:

از همان ابتدا می‌دانست دنبال چه هستم. گفت:

  • دوست داشتم سنتی باشد و قدیمی
  • فضای داخلی کاملاً به سبک خانه‌های قدیمی‌است و با حوضی کوچک وسط حیاط حتی اتاق‌ هایی که دور این حیاط واقع شده.
  • موسیقی سنتی زنده، و همکاری کوتاه قامتان دیگر.
  • همه شان قبلاً در رستوران کار کرده اند.
  •  از دوستانی دعوت کردم که در انجمن کوتاه قامتان با آن‌ها آشنا شدم و برخی‌شان تحصیل کرده و هنرمند هستند.
  • این کافه رستوران در همه‌ بخش‌ها به جز امور مرتبط با آشپزخانه و آشپزی از افراد کوتاه قامت استفاده می‌کند.
  • متاسفانه سبک نگرش به کسانی که آسیب‌پذیرتر هستند، بسیار خاص است. بنابراین قصد داشتم ضمن ایجاد اشتغال، کار متفاوتی کرده باشم که بتواند ماندگار و درعین حال حامی آن‌ها باشد؛ آنانی که در عین آسیب پذیربودن توانمندی‌ هایی بالقوه دارند.

کافه سنتی

  • شعار اصلی این کافه رستوران که در پوسترهای تبلیغاتی نیز درج شده: “همت از ما، حمایت از شما، برکت ازخدا ” است.
  • عامل موفقیت و جذب مشتری حضور ۱۵ نیروی کوتاه قامت است که با همدلی دراین مجموعه کار می‌کنند.
  • این کافه رستوران با مدیریت یک کوتاه‌ قد و ایجاد فضایی که به سبب وجود دوستان هنرمند، سرگرم کننده است، درخدمت بلند اندیشان است.

خیابان شهید بهشتی

حرف آخر

وقتی بیرون اومدم تقریباً شب شده بود. برایم جالب بود که حتی اگر دنیا نیمِ تورو بهت نده، خودت می‌تونی خیلی بیشتر از قامتت رو ازش پس بگیری.

جایی که همه فکر می کنند زیبایی ظاهری و قدو قامت بلند فاکتورهایی مثبت هستند که انسان را به سوی موفقیت سوق می‌دهند، اما این‌جا جایی بود که فهمیدم اینطور نیست. آن ها فقط انگیزه و اراده قوی داشتند و تمرکز بر هدف. و از همه مهم‎تر مقاومت در برابر ناملایمات. پیشنهاد می‌کنم حتماً برای دیدن این کافه رستوران بروید. حتی اگر چیزی هم آن لحظه هوس نکرده باشید، سر زدن به این مکان می‌تواند دلگرم کننده باشد.

رستوران کوتاه قامتان درخیابان شهید بهشتی مقابل پارکینگ سینما آزادی قرار دارد.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

فستیوال‌های رنگارنگ‌ تایلند

تایلند نه تنها سواحل درخشان و جنگل‌هایی بکر با درختان سر به فلک کشیده‌ای دارد، بلکه دارای …