خانه گزارش های ملکی اخبار جدید بازار مسکن

املاک تهران

اخبار جدید بازار مسکن

۲
64
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طی ۱۰ سال اخیر تعداد مشاوران املاک کشور ۲.۲ برابر شد.
اخبار جدید بازار مسکن

اخبار جدید بازار مسکن از دوبرابر شدن قیمت زمین برای ساخت نسبت به تورم بخش مسکن  خبر می‎دهد.
‏آمارها نشان می‎دهد قیمت یک متر مربع ‎زمین مسکونی در زمستان سال ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ ، بیش از ۱۲۱ درصد افزایش یافته است که دو برابر افزایش قیمت ‎مسکن طی سال‎های یاد شده است. میزان رشد قیمتی مسکن طی سال های ۹۶ تا ۹۷ ، ۵۹.۸ درصد محاسبه شده است.

افزایش قابل توجه بنگاه های املاک کشور طی ۱۰ سال

بررسی‌‎ها نشان می‌دهد در سال ۱۳۷۹ کل بنگاه‎های املاک کشور، ۱۹ هزار و ۳۰۰ واحد بوده که این میزان تا سال ۱۳۸۲ به ۲۵ هزار و ۳۰۰ واحد، تا سال ۱۳۸۷ به ۶۹ هزار و ۵۵ واحد، تا سال ۱۳۹۳ به ۱۱۲ هزار و ۲۷۰ واحد و تا سال ۱۳۹۷ به ۱۵۸ هزار و ۲۲۰ واحد رسیده است. به عبارت دیگر، می‎توان گفت طی ۱۰ سال‌ اخیر تعداد بنگاه‎های  املاک کشور ۱۳۰ درصد افزایش یافته است.

اخبار جدید بازار مسکن

اخبار واحدهای طرح مسکن مهر

تکمیل، افتتاح و بهره‌برداری از واحدهای طرح مسکن مهر در برخی از مناطق کشور با کمبود منابع مالی مواجه شده و برای حل این مشکل به‎خصوص در شهرهای جدید، با اتکا به منابع داخلی تلاش‌هایی صورت گرفته است.
اما به نظر می‌رسد این راهکار نتوانسته تمام مشکلات را حل کند،‌ چراکه گفته می‌شود وزارت راه و شهرسازی در پی افزایش وام مسکن مهر در برخی مناطق از مبلغ ۴۰ میلیون، به ۵۰ میلیون تومان است.
با این کار احتمالاً پرونده مسکن مهرهای بدون مسئله بسته خواهد شد، اما باید به این نکته توجه شود که بار بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر بر دوش متقاضیان این طرح قرار می‌گیرد که به‎طور معمول از قشر ضعیف جامعه هستند.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…