زمان ؛ اینجا معنایی ندارد!

۶
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در یک اتفاق نادر ساکنان جزیره‌ای در نروژ با توجه به موقعیت جغرافیای جزیره، تصمیم گرفتند که با دور ریختن ساعت‌ها، زمان را مطابق میل‌شان کنترل کنند.
زمان

ساکنان جزیره‌ای در نیمکره شمالی زمین تصمیم گرفتند ساعت‌‎های خود را از بین ببرند یا دور بریزند و از شر زمان خلاص شوند. آن‎ها می‌خواهند اولین شهر بدون زمان تاریخ باشند.

اگر از ساعت و زمان خسته شدید و ترجیح می‌دهید گرفتار شب و روز نباشید؛ اگر از تابستان‌ با روزهای بلند و طولانی و زمستان با شب‌های طولانی و بدون گذر زمانش فراری هستید؛ جزیره سوماروی در شمال مدار قطب شمال و غرب منطقه ترومسوی نروژ، آماده میزبانی از شما است.

۶۹ روز کامل

ویژگی موقعیت جغرافیایی این جزیره باعث شده تا ساکنان آن  اجازه چنین کاری را به خود بدهند. در این منطقه، از ۱۸ می تا ۲۶ جولای (یعنی ۶۹ روز) خورشید به طور کامل غروب نمی‌کند و در نیمه شب هنوز رگه‌هایی از تابش آن وجود دارد.

زمان در نروژ

در حقیقت، می‌توان گفت در این جزیره بیش از دو ماه کاملاً روز است و بهترین فرصت برای این‎که ساعت و زمان را دور انداخت. از آن سو، ساکنان این جزیره، یک دوره طولانی از نوامبر هر سال تا ژانویه را در شب کامل به سر می‌برند. باز هم در این بازه ساعت مفهوم خود را از دست می‌دهد و روز و شب بی‌معنی است.

ساعت ۲ نصف شب برای آن‌ها وسط روز است و بچه‌های در پارک مشغول بازی و کارمندان سر کار هستند. برخی از مردم دارند شنا می‌کنند و دیگران کارهای خانه خود را انجام می‌دهند.

انعطاف‌پذیری در کار و مدرسه با مدیریت زمان

مردم محلی در یک رای‌گیری و نام‌نویسی برای قانونی کردن این طرح شرکت کردند و ۱۳ ژوئن نامه آن‌ها به پارلمان نروژ ارسال شده است. آن‌ها می‌خواهند با برداشتن محدودیت‌های زمانی و ساعت‌های کار سنتی، انعطاف‌پذیری بیشتری در مدرسه، اداره‌ها و ساعت‌های کار آزاد ایجاد کنند. شغل اصلی نزدیک به ۳۰۰ ساکن این جزیره، ماهیگیری است و البته گردشگری از صنایع درآمدزای آن‌هااست.

منبع: تابناک باتو

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…