خانه دکوراسیون طراحی حیاط خانه ایرانی در آپارتمان های مدرن

محوطه سازی

طراحی حیاط خانه ایرانی در آپارتمان های مدرن

۱۱
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
حیاط خانه ایرانی را در بالکن‎ها و حیاط خلوت آپارتمان خود به وجود بیاورید.
حیاط خانه ایرانی

برای داشتن حیاطی دل‌انگیز در زندگی‌های پرمشغله‌ی امروزی باید به فکر ایده‌هایی نو باشید. برای این کار‌ در وهله‌ی اول باید به فکر فضای مناسب برای ساخت حیاط ایرانی بود. این فضا ممکن است در بخش داخلی خانه‌ی شما، در پشت بام یا حتی در بالکن آپارتمان‌تان شکل بگیرد.

امروز قصد داریم تا شما را با عناصر اصلی حیاط ایرانی آشنا کنیم. شما با الهام از این موارد می‌توانید در بالکن، تراس یا حیاط خلوت آپارتمان‌ خود، باغچه‌ای کوچک و زیبا بسازید.

آب

از گذشته‌های دور، آب درون حوض نگهداری می‌شد و این حوض‌ها بیشتر به شکل دایره یا چهارگوش بودند. محل قرارگرفتن حوض آب نیز در حیاط ایرانی در مرکز عمارت بود.

حیاط خانه ایرانی

مصالح و رنگ

از جمله مصالحی که به محوطه‌ی شما حال و هوای ایرانی می‌دهد، استفاده از متریال‎هایی مانند آجر، کاشی و چوب است. همچنین  بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید از آن‎ها برای ساخت حیاط ایرانی استفاده کنید، رنگ‌هایی مانند آبی، فیروزه‌ای، طلایی و قرمز هستند.

نور حیاط خانه ایرانی

نورپردازی اصولی می‌تواند ناخودآگاه همه ساکنان یک مجتمع را دور هم جمع کند. پیشنهاد ما برای حیاط ایرانی استفاده از روشنایی ظریف و ملایم است.

مبلمان

تخت‌های چوبی، مبلمان غالب حیاط‌‎های ایرانی‎اند. اگر قصد دارید از این تخت‌ها استفاده کنید، برای راحتی بیشتر همانند تخت‌ حیاط‌های قدیمی، روی آن‎ها از قالیچه‌ یا گلیم پهن کرده و از پشتی‌های متعدد استفاده کنید.

محوطه سازی

ورودی

فضای ورودی محوطه معرف سبک و حال و هوای کل حیاط است، پس بهتر است از وسایل روشنایی استفاده کنید که با سبک و مصالح مورد استفاده شما بیشتر هماهنگ باشد.

طراحی حیاط مدرن برای محوطه منزل

در حیاط مدرن به جای حوض بیشتر از آبنما استفاده می‌شود و هیچ محدودیتی هم در محل قرارگیری آن وجود ندارد. شما می‌توانید از انواع آبنماهای دیواری، صخره‌ای، ترکیبی و آبشاری استفاده کنید.

محوطه سازی

روشنایی

اصول روشنایی در حیاط مدرن همانند آنچه پیشتر در حیاط ایرانی توضیح داده‌ایم، است؛ با این تفاوت که در نورپردازی حیاط مدرن آزادی عمل بیشتری دارید. برای زیبایی بیشتر این بخش از خانه می‌توانید از نورپردازی فضای محوطه، نورپردازی استخر و همچنین گلدان نوری استفاده کنید.

 • محل قرارگیری تلویزیون

  بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

  انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…
 • رنگ فضاهای کوچک

  تاثیر رنگ در دکوراسیون فضاهای کوچک

  برای فضاهای کوچک، مثل اتاق خواب کوچک، آشپزخانه کوچک یا نشیمن چه رنگی را انتخاب کنید تا باع…
 • فرش مناسب برای آشپزخانه

  فرش مناسب آشپزخانه

  مهم‌ترین و پرکاربردترین فضای هر خانه‌ای آشپزخانه است. بنابراین خیلی مهم است که فضای آشپزخا…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…