خانه دکوراسیون معماری های خاص قلعه عجیب بورگ التز

معماری آلمان

قلعه عجیب بورگ التز

۱
38
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این قلعه عجیب و زیبا از سه قلعه در یک ساختار تشکیل شده و شکل آن یکپارچه نیست.
قلعه عجیب

قلعه عجیب بورگ التز ( Burg Eltz ) یک خانه روستایی بزرگ است که روی صخره‎ای بلند و میان جنگلی پر از درخت قرار گرفته است. نمایی از این  قلعه تاریخی و زیبا  روی اسکناس‌های ۵۰۰ یورویی آلمانی‎هااست که نشانه اهمیت و ارزش آن است.

این قلعه غیر از دفاع در برابر دشمنان، زندگی اشراف‎زاده‎های قدیم را نشان می‎دهد.

معماری قلعه بورگ التز

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، این قلعه عجیب و زیبا از سه قلعه در یک ساختار تشکیل شده و شکل آن یکپارچه نیست. قدمت قلعه بورگ التز به قرون وسطی می‎رسد. از سه قسمت تشکیل شده که شامل: خانه شیر طلایی، خانه شیر نقره‎ای و خانه شاخ‎های بوفالو  می‎شود که هر کدام از آن‎ها دارای ساختمانی چهار طبقه و استثنایی دارند.

قلعه عجیب

خانواده التز که صاحبان این قلعه هستند، در طول دوره‎های مختلف این ساختمان را با معماری‎های گوناگونی ساخته‎اند. به‎عنوان مثال ساختمان‎های Rubenach به سبک گوتیک بوده که روی نحوه تابش نور و ارتفاع تاکید بسیار داشته‎اند یا ساختمان‎های Kempenich که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده، پیچیدگی‎های اولیه مدرن با پایه‎های ۸ ضلعی و همچنین برج‎هایی از جنس چوب را به نمایش گذاشته است.

فضای داخلی قلعه بورگ التز

 دریکی از اتاق‎های خواب که پشت دیوار قرار گرفته، یک کلیسای کوچک قرار دارد، بایک آشپزخانه سرد و تاریک در انتهای خود نمونه‎ای از یخچال‎های قرون وسطی را نشان می‎دهد. این یخچال از جنس سنگ است و در آن خنک نگه داشتن شیر و پنیر به مدت طولانی امکان‎پذیر بوده است.

بورگ التز

 درون قلعه التز ترکیبی از دکوراسیون و مبلمان قرون وسطایی و مدرن است. حدود ۸۰ اتاق مختلف دارد که بیشتر آن‎ها شومینه دارند.

  جالب این‎جااست که به شیوه آغاز معماری دوره مدرن،  توالت‎هایی در داخل این قلعه ساخته شده که دارای سیستم آبرسانی با آب تمیز است که از طریق لوله کشی از پشت بام و چکیدن آب مورد استفاده قرار می گرفته است.

گردش هوا در داخل قلعه از طریق چندین اتاق صورت می‎گیرد و پرده‎های آن، که روی دیواره‎های طبقه همکف نصب شده، قابل کنترل است.

بورگ التز

قلعه بورگ التز به شایستگی بازسازی شده است و موجب شده تا برخی از سبک‎های معماری مختلفی که در اینجا وجود داشته به صورتی مرتب  و یکپارچه تغییر یابد. به طوری که زمانی که شما به این قلعه نگاه می‎کنید آن را به صورت یک ساختمان یکپارچه مشاهده می‎کنید، نه به شکلی که تصور کنید از سه بخش جداگانه تشکیل شده است.

 • طراحی داخلی مهدکودک

  طراحی داخلی مهدکودک

  معماری محل تحصیل به طور مستقیم با روند رشد خلاقیت در کودکان در ارتباط است. در این بخش از م…
 • خانه چندضلعی

  معماری خاص خانه چندضلعی در ژاپن

  به دلیل افزایش جمعیت در ژاپن نیاز به خانه های کوچک افزایش یافته است. در این بخش از مجله دل…
 • موزه مارپیچی

  موزه مارپیچی در نروژ

  موزه مارپیچی در نروژ، دو حاشیه رودخانه را به بکدیگر متصل می‌کند. در این بخش از مجله دلتا ب…
بیشتر ببینید در معماری های خاص

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…