خانه گزارش های ملکی تازه های فناوری موبایل هایی که دربرابر سرقت مقاومت می کنند

فناوری موبایل

موبایل هایی که دربرابر سرقت مقاومت می کنند

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از زمانی که تلفن همراه اختراع شد سارقان حرفه‎ای نیز برای سرقت آن دست به کارشدند.با گذشت زمان انواع نرم افزارها برای پیدا کردن و ردیابی موبایل طراحی و عرضه شد، اما اکنون در کشور سوئد یک شرکت که در زمینه فناوری تلفن همراه فعالیت می‎کند، امتیاز اختراعی بسیار جالب را ثبت کرده است. این فناوری جدید به تلفن همراه کمک می‎کند که در مقابل سرقت مقاومت کرده و با شناسایی سارق از خود مراقبت کند.
سرقت موبایل

اختراع جدید: موبایل هایی که دربرابر سرقت مقاومت می کنند

شرکت نام آشنای اریکسون که سال‎ها قبل با همکاری شرکت سونی گوشی‎های سونی اریکسون را تولید می‎کرد، حق امتیاز این اختراع را ثبت کرده است که موجب می شود تا موبایل توانایی مقاومت در برابر سرقت رابدست آورد.

به گزارش  مجله دلتا  به نقل از خبرگزاری مهر، اطلاعات ارائه شده توسط این شرکت نشان می‎دهد که با نصب این فناوری، اگر شخص دیگری غیر از مالک دستگاه سعی در برداشتن آن از جیب فردی داشته باشد، با ردیابی ضربان قلب سارق قابل شناسایی خواهد بود.

در این حالت اگر کاربر غیر مجاز باشد، بدنه موبایل به وضعیت لغزنده تغییر کرده و در دست  سارق لیز خواهد خورد.

سرقت موبایل

جالب‎تر این‎که این فناوری که با عنوان “اصطکاک تطبیقی” ثبت شده است؛ در حالت عادی با افزایش اصطکاک در دست‎های صاحب خود، از افتادن و شکستن گوشی های گران قیمت و خرد شدن نمایشگرهای آن ها جلوگیری می‎کند.

شرکت اریکسون در توضیحات بیشتر خود ذکر کرده که با توجه به نازک‎تر شدن، افزایش قیمت و وجود اطلاعات مهم اشخاص در موبایل ها، تصمیم به توسعه این فناوری گرفته است.

تلفن‎های همراه در آینده برای بهره‎گیری از این فناوری از حسگرهای مختلفی چون: بیومتریک، اثر انگشت و شناسایی بصری به طور هم زمان استفاده خواهند کرد.

اریکسون هنوز مشخص نکرده است که از این تکنولوژی در چه زمانی استفاده خواهد کرد، اما حق امتیاز این اختراع در ماه فوریه سال گذشته  میلادی ثبت شده است.

بیشتر ببینید در تازه های فناوری

همچنین بخوانید

تولید حشره رباتیک انعطاف پذیر

حشره رباتیکی مقاوم به ضربه با توانی پنج برابر وزن خود طراحی شده است که کمک بزرگی در پیشرفت…