موبایل هایی که در برابر سرقت مقاومت می‌کنند!

۱۶
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از زمانی که تلفن همراه اختراع شد، سارقان حرفه‌‎ای نیز برای سرقت آن دست به کار شدند.
سرقت موبایل

موبایل‌هایی که در برابر سرقت مقاومت می‌کنند

متاسفانه سرقت گوشی‌های موبایل یکی از اتفاق‌های آزاردهنده‌ای است که آمار وقوع آن کم نیست. اگرچه با اجرا و پیاده‌سازی طرح رجیستری موبایل، آمار سرقت موبایل تا حد زیادی کاهش پیدا کرد، اما همچنان این مقدار به صفر نرسیده و هر روز گوشی کاربران زیادی توسط سارقین دزدیده می‌شود در نوشتار موبایل‌هایی که در برابر سرقت مقاومت می‌کنند از مجله دلتا با ما همراه باشید.

 

سرقت موبایل

شرکت نام آشنای اریکسون که سال‎ها قبل با همکاری شرکت سونی گوشی‎‌های سونی اریکسون را تولید می‎‌کرد، حق امتیاز این اختراع را ثبت کرده است که موجب می‌شود موبایل، توانایی مقاومت در برابر سرقت را بدست آورد.
اطلاعات ارائه شده توسط شرکت اریکسون نشان می‌‎دهد که با نصب این فناوری، اگر شخص دیگری غیر از مالک دستگاه سعی در برداشتن آن از جیب فردی داشته باشد، با ردیابی ضربان قلب، سارق قابل شناسایی خواهد بود. در این حالت، اگر کاربر غیر مجاز باشد، بدنه موبایل به وضعیت لغزنده تغییر کرده و در دست سارق لیز خواهد خورد.
جالب‎تر این‎که این فناوری که با عنوان «اصطکاک تطبیقی» ثبت شده است؛ در حالت عادی با افزایش اصطکاک در دست‎های صاحب خود، از افتادن و شکستن گوشی‌های گران‌قیمت و خرد شدن نمایشگرهای آن‌ها جلوگیری می‎‌کند.
شرکت اریکسون در توضیحات بیشتر خود ذکر کرده که با توجه به نازک‎تر شدن، افزایش قیمت و وجود اطلاعات مهم اشخاص در موبایل‌ها، تصمیم به توسعه این فناوری گرفته است.
تلفن‎های همراه در آینده برای بهره‌‎گیری از این فناوری از حسگرهای مختلفی چون: بیومتریک، اثر انگشت و شناسایی بصری به طور همزمان استفاده خواهند کرد. استفاده از این حسگرها ایمنی موبایل را دو برابر می‌کند.
شرکت اریکسون هنوز مشخص نکرده است که از این تکنولوژی در چه زمانی استفاده خواهد کرد، اما حق امتیاز این اختراع در ماه فوریه سال گذشته میلادی ثبت شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ربات‌های هوشمند خانگی را بشناسید را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
 • آداب و رسوم عجیب

  آداب و رسومی که شما‌ را حیرت‌زده خواهد کرد

  یک سری از کشو‌ر‌ها در دنیا از قدیم‌الایام به خاطر آداب و رسوم عجیب مشهور بوده‌اند و گاهی ا…
 • پارچه‌های نانو

  پارچه‌‌هایی که نیاز به شستن ندارند!

  محققان پارچه‌های نانو خاصی ساخته‌اند که با قرار گرفتن در نور، پس از ۶ دقیقه می‌تواند خودش …
 • حیات روی مریخ

  همچنین بخوانید: نوابغ و اندازه مغز آنها چرا شب سیاه است چه بر سر کشتی تایتانیک آمد؟ انرژی …
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آداب و رسومی که شما‌ را حیرت‌زده خواهد کرد

یک سری از کشو‌ر‌ها در دنیا از قدیم‌الایام به خاطر آداب و رسوم عجیب مشهور بوده‌اند و گاهی ا…