موبایل‌هایی که در برابر سرقت مقاومت می‌کنند!

۲۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
از زمانی که تلفن همراه اختراع شد، سارقان حرفه‌‎ای نیز برای سرقت آن دست به کار شدند.
سرقت موبایل

متاسفانه سرقت موبایل یکی از اتفاق‌های آزاردهنده‌ای است که آمار وقوع آن کم نیست. اگرچه با اجرا و پیاده‌سازی طرح رجیستری موبایل، آمار سرقت موبایل تا حد زیادی کاهش پیدا کرد، اما همچنان این مقدار به صفر نرسیده و هر روز گوشی کاربران زیادی توسط سارقین دزدیده می‌شود. این مطلب به موبایل‌هایی که در برابر سرقت مقاومت می‌کنند از مجله دلتا با ما همراه باشید.

سرقت موبایل

گوشی‎‌های سونی اریکسون

شرکت نام آشنای اریکسون که سال‎‌‌ها قبل با همکاری شرکت سونی گوشی‎‌های سونی اریکسون را تولید می‎‌کرد، حق امتیاز این اختراع را ثبت کرده است که موجب می‌شود موبایل، توانایی مقاومت در برابر سرقت را بدست آورد.
اطلاعات ارائه شده توسط شرکت اریکسون نشان می‌‎دهد که با نصب این فناوری، اگر شخص دیگری غیر از مالک دستگاه سعی در برداشتن آن از جیب فردی داشته باشد، با ردیابی ضربان قلب، سارق قابل شناسایی خواهد بود. در این حالت، اگر کاربر غیر مجاز باشد، بدنه موبایل به وضعیت لغزنده تغییر کرده و در دست سارق لیز خواهد خورد.

این فناوری و اصطکاک تطبیقی

جالب‌تر این‎که این فناوری که با عنوان «اصطکاک تطبیقی» ثبت شده است؛ در حالت عادی با افزایش اصطکاک در دست‌های صاحب خود، از افتادن و شکستن گوشی‌های گران‌قیمت و خرد شدن نمایشگرهای آن‌ها جلوگیری می‎‌کند.
شرکت اریکسون در توضیحات بیشتر خود ذکر کرده که با توجه به نازک‌تر شدن، افزایش قیمت و وجود اطلاعات مهم اشخاص در موبایل‌ها، تصمیم به توسعه این فناوری گرفته است.

تلفن‌‎های همراه در آینده

تلفن‌‎های همراه در آینده برای بهره‌‎گیری از این فناوری از حسگرهای مختلفی چون: بیومتریک، اثر انگشت و شناسایی بصری به طور همزمان استفاده خواهند کرد. استفاده از این حسگرها ایمنی موبایل را دو برابر می‌کند.
شرکت اریکسون هنوز مشخص نکرده است که از این تکنولوژی در چه زمانی استفاده خواهد کرد اما حق امتیاز این اختراع به اسم این شرکت ثبت شده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب زندگی تنهاترین مرد جهان در جنگل های آمازون! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

عاقبت فضانورد بدون لباس چیست؟

اگر لباس فضانوردی به تن نداشته باشید و در معرض خلا فضا قرار بگیرید، چه می‌شود؟ در این مطلب…