خانه گزارش های ملکی ثبت نام وام ساخت مسکن آغاز شد + (جدول نرخ تسهیلات)

ساخت و ساز رونق می‌گیرد؟

ثبت نام وام ساخت مسکن آغاز شد + (جدول نرخ تسهیلات)

۶
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام 50 میلیون تومانی ارزان قیمت ساخت مسکن به بافت‌های فرسوده خبر داد.
ثبت نام وام مسکن

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبرآنلاین، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: با توجه به قرارداد شرکت بازآفرینی شهری ایران با بانک مسکن و راه‌اندازی درگاه الکترونیکی توسط این شرکت، ثبت نام وام مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده آغاز شده است.

محمد پژمان افزود: به منظور اجرای مصوبه هیئت دولت، میزان وام اعطایی در بافت‌های فرسوده افزایش یافته و سقف این وام برای متقاضیان در کلان‌شهرها ۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

نرخ سود کمتر نسبت به دیگر وام ها

وی با بیان این‎که نرخ سود این تسهیلات با حمایت دولت و اختصاص اعتبار صورت‌گرفته کاهش یافته است، تصریح کرد: نرخ سود این تسهیلات ۵۰ درصدِ نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات مشابه است. بر این اساس، این نرخ با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار در سال ۱۳۹۸ به میزان ۹ درصد تعیین شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اعلام این‎که هماهنگی‌های لازم با همه مدیریت‌های شعب استان‌ها برای پرداخت این تسهیلات انجام شده و اعتبارات مورد نظر در اختیار بانک مسکن قرار گرفته است، افزود: فرایند ثبت نام وام مسکن و پرداخت تسهیلات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‎شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام وام مسکن بافت فرسوده، یا از طریق سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران ، نسبت به تکمیل درخواست و بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام کرده و فرایند دریافت تسهیلات را پیگیری کنند.

جدول وام مسکن اعطایی به متقاضیان

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر تسهیلات قبلی، در صورت ساخت مسکن توسط سازندگان حرفه‌ای و انبوه سازان و همچنین در پروژه‌های گروهی سقف تسهیلات به شرح جدول زیر قابل افزایش است.

ثبت نام وام ساخت مسکن

به گفته وی همچنین، وام ودیعه مسکن موقت نیز تدارک دیده شده که میزان و نرخ سود این تسهیلات در جدول زیر منعکس شده است.

وام مسکن

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…