سخنگوی دولت اعلام کرد:

طرح ملی مسکن اجرایی شد، ساخت و ساز در زمین‌های دولتی

۶
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سخنگوی دولت از اجرایی شدن طرح ملی مسکن یا همان «طرح ویژه دولت برای مسکن» با هدف حمایت از خانه دار شدن مستاجران خبر داد.
طرح ملی مسکن

سخنگوی دولت در نشست خبری، در خصوص برنامه دولت در بخش مسکن گفت: برنامه‌های دولت در قالب طرح ملی مسکن پیگیری می‎شود و قرار است در این طرح ۴۰۰ هزار واحد جدید به نفع طبقات اجتماعی متوسط به پایین ساخته شود.

طرح ملی مسکن یا طرح ویژه دولت در بخش مسکن

علی ربیعی با بیان اینکه زمین‌های مورد نیاز برای ساخت این واحد‌ها آماده شده است گفت: تمام تلاش ما این است که طرح ملی مسکن  اشکالات مسکن مهر را نداشته باشد و جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی در این مسکن سازی دیده شود.
وی افزود: در این طرح توجه به نوع و منطقه مورد تمایل افرادی که تقاضای مسکن دارند در نظر گرفته خواهد شد.
سخنگوی دولت افزود: در جلسه اقتصادی دولت و با حضور رئیس جمهور طرح واگذاری ۴۰۰ هزار واحد جدید بحث و بررسی شد و در برنامه‌های وزیر راه قرار گرفت. همچنین ۵۰۰ هزار واحد مسکن مهر هم تکمیل و تحویل داده خواهد شد.

مسکن حمایتی و مسکن کارگری در قالب طرح ملی مسکن

سخنگوی دولت  با بیان اینکه مسکن حمایتی نیز روند خود را خواهد داشت، افزود: وزارت کار نیز مسکن کارگری را در دست بررسی دارد که بتواند برای کارگران در این چهارچوب یا در قالب طرح ملی مسکن و یا سایر موارد، اقداماتی صورت دهد.

وی خاطر نشان کرد: واگذاری زمین برای تولید مسکن و اعطای تسهیلات تا ۸۰ درصد قیمت مسکن از دیگر اقدامات دولت برای ساماندهی بخش مسکن است.

ربیعی با بیان اینکه در دولت نگران اجاره بهای مسکن هستیم، گفت: یکی از اهداف دولت در برنامه  ساماندهی  و طرح ملی مسکن،  کمک به مستاجران است.

به گزارش مجله دلتا، با نزدیک شدن به فصل جابه‌جایی، بازار اجاره در مسیر صعود قیمت قرار گرفته و بر اساس مشاهدات میدانی، نرخ‌های اجاره در دو هفته اخیر ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است. با این‌که تصور می‌شد با کساد شدن بازار خرید و فروش مسکن، آپارتمان‌ها وارد فاز اجاره شوند و نرخ‌ها بشکند، مشاوران بنگاه های  املاک می‌گویند که هرچه به سمت تیرماه و نزدیک شدن به فصل جابه‌جایی ها پیش می‌رویم تب بازار اجاره بالا می‌رود و موجران قیمت‌ها را افزایش می‌دهند.

از آنجا که در طرح ملی مسکن زمین های دولتی وارد ساخت و ساز می شود و این خانه ها با هزینه های کمی ساخته می شود، به نظر می‌رسد که دولت بتواند در سال‌های آتی اثر بیشتری بر کنترل قیمت نهایی آن داشته باشد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تست تن ماهی با پنیر، شام سبک و خوشمزه

تست تن ماهی و پنیر یکی از غذاهایی است که با یک بار خوردن آن بدون شک تبدیل به یکی از طرفدار…