خانه دکوراسیون معماری های خاص رقصان ترین ساختمان جهان ، نماد عشق و زیبایی

معماری جمهوری چک

رقصان ترین ساختمان جهان ، نماد عشق و زیبایی

۹
45
زمان مطالعه: 2 دقیقه
رقصان ترین ساختمان جهان، اکنون نماد شهر پراگ است و در سکه‎های طلایی که بانک ملی چک با عنوان ۱۰ قرن معماری، ضرب کرده طرحی از این خانه روی سکه‎ی نقش بسته است.
رقصان

رقصان ترین ساختمان جهان ، نماد عشق و زیبایی در پایتخت جمهوری چک ساخته و تبدیل به نماد این کشور شده است.

طراحان ساختمان رقصان( Dancing House) رقص عاشقانه یک زوج را طراحی و معماری کرده‎اند و گویی تماشاگران خود را به عشق و مهربانی دعوت می‎کنند. واکلاو هاول (Vaclav Havel) آخرین رئیس جمهور چکسلواکی و اولین رئیس جمهور چک، پیشنهاد ساخت خانه رقصان را مطرح کرد. نام دیگر این بنا ساختمان «گینگر و فرد» است. طراحان و سازندگان این عمارت، ولادو ملیونیک و فرانک گری هستند.

رقصان

این ساختمان رقصان و جالب، هم‎اکنون نماد شهر پراگ است. شایان ذکر است که طرح زیبایی از این ساختمان، روی سکه‎های طلایی‎رنگ که بانک ملی کشور چک با عنوان « ۱۰ قرن معماری چک» ضرب کرده، نقش بسته، طرحی که نشان دهنده برتری و خاص بودن معماری این خانه است.

معماری خانه رقصان پراگ

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، این بنا روی ویرانه‎های ساختمانی در جریان بمب‎گذاری سال ۱۹۴۵ پراگ، ساخته شده و گویی این پیام را به مردم می‎دهد که می‎توان پس از هر ویرانی عشق را دوباره ساخت و از نو با رقص هستی هماهنگ شد.

این ساختمان دوست‎داشتنی، تلفیقی از معماری مدرن و تاریخی است. بیشترین سبک معماری شهر پراگ سبک‎های باروک، گوتیک است، به همین دلیل، معماری مدرن و غیرسنتی خانه رقصان، اعتراض مردم پراگ را برانگیخت.

ساختمان رقصان

خانه رقصان در مجاورت رودخانه ولتوا در پراگ واقع شده است و فقط طبقه بالای آن که یک رستوران بسیار معروف است، برای عموم مردم باز است. در فضای دلنشین رستوران آن، امکان دیدن فضای دلچسب رودخانه و هماهنگ شدن با طبیعت سرسبز اطراف آن وجود دارد.

خانه رقصان، تبدیل به خانه‎ای بسیار معروف در جهان شده و یکی از مشهورترین ساختمان‎هایی است که بین سال‎های ۱۹۹۲-۱۹۹۶ ساخته شده است. امروزه این بنا به عنوان یک شگفتی معماری مدرن شناخته می شود.

 • طراحی داخلی مهدکودک

  طراحی داخلی مهدکودک

  معماری محل تحصیل به طور مستقیم با روند رشد خلاقیت در کودکان در ارتباط است. در این بخش از م…
 • خانه چندضلعی

  معماری خاص خانه چندضلعی در ژاپن

  به دلیل افزایش جمعیت در ژاپن نیاز به خانه های کوچک افزایش یافته است. در این بخش از مجله دل…
 • موزه مارپیچی

  موزه مارپیچی در نروژ

  موزه مارپیچی در نروژ، دو حاشیه رودخانه را به بکدیگر متصل می‌کند. در این بخش از مجله دلتا ب…
بیشتر ببینید در معماری های خاص

همچنین بخوانید

خواص شگفت انگیز کدو حلوایی

از خواص کدو حلوایی کمک به کاهش وزن است. بین کدو حلوایی و لاغری ارتباط نزدیکی وجود داشته، ک…