خانه گردشگری آنتالیا ، آبشارهای دودن

سفرهای تابستانی ، ترکیه

آنتالیا ، آبشارهای دودن

۱۱
14
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فکرش را بکنید به جای اینکه در پلاژها وقت بگذرانید به یک غار نوردی 40 متری بروید.
آنتالیا

باز هم تابستان و سفر به ترکیه. شهرهای متنوعی که معمولاً شلوغ‌ترین صف بلیط را با حجم بالای مسافران، به خود اختصاص داده‌اند. آنتالیا در این شهرها گل مجلس است. و امروز در صفحه گردشگری مجله دلتا می‌خواهیم به یکی از زیبایی‌های این شهر بپردازیم. به آبشارهای دودن، که یکی از جاذبه‎های طبیعی و بسیار زیبای آنتالیا به شمار می‌رود.

آنتالیا

برای اینکه در سفر به آنتالیا فقط وقت خود را در هتل نگذرانید و بهترین تفریح‌تان پاساژگردی نباشد، با مناظر بکر و دلنواز دودن روبه‌رو شوید که شاید نظیرش را ندیده باشید.

بیایید در چند دقیقه به آنتالیا برویم و این آبشارها را ببینیم.

 آبشارهای دودن آنتالیا

کمی از مرکز شهر فاصله می‌گیریم تا به آبشارهای دودِن، مجموعه‌ای از دو آبشار دلربا و معروف آنتالیا برسیم. با فاصله ۸ کیلومتری از هم.

منشأ آن‌ها، رودخانه‌ای به همین نام است که در نهایت به آبشارهای دودن می‌رسد و سپس در آغوش دریای مدیترانه آرام می‌گیرند.

اگر با تور آنتالیا به این منطقه سفر کنید، راهنما، این‎گونه به شما خواهد گفت: که آبشارهای دودن را به دو بخش بالا و پایین تقسیم می‌کنند:

  • آبشار بالایی در محدوده شهر آنتالیا قرار دارد، با ارتفاع تقریبی ۱۵ متر. با فاصله‌ای ۱۴ کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا.

وقتی به بخش نخست آبشار دودن می‌رسیم، خوش‌مزه‌گردی منتظر مااست. کافه‎ها و رستوران‎هایی می‌بینیم که برای ثبت خاطرات به‌یادماندنی در طبیعت، جان می‎دهند.

آنتالیا

  • آبشار پایینی دنباله رودخانه دودن است و برای دیدن آن باید دل به طبیعت بسپاریم. به‌طوری که از میان غارهای جذاب می‌گذریم و مناظر بی‎نظیر را می‎بینیم و با حیوانات دوست‌داشتنی روبه‌رو خواهیم شد.

در نزدیکی ساحل لارا، درنهایت به آبشار بخش پایینی می‌رسیم. با ارتفاعی در حدود ۴۰ متر و شکوهی بی‌نظیر که غرش‌کنان وارد دریای مدیترانه می‌شود و پژواک صدای مهیبش تا کیلومترها در طبیعت طنین‌انداز است.

آنتالیا
فراموش نکنید:

  • قایق سواری کنید

قایق سواری همیشه لذت‌بخش است. همچنین یکی از دیگر راه‌های رسیدن به دومین آبشار دودن، استفاده از قایق، بر روی دریای مدیترانه است.

به اسکله آنتالیا رفته و تا نزدیک آبشار، قایقی اجاره کنید.

  •  غارنوردی کنید

گردش درون غار را از دست ندهید. غار آرزوها یا غار دلیک ماگارسی (Dilek Magarasi)  درست در پشت آبشار دودن قرار دارد.

فکرش را بکنید به جای اینکه در پلاژها وقت بگذرانید به یک غار نوردی ۴۰ متری بروید و تجربه‌های جدید کشف کنید. حتی می‌توانید درون غار بنشینید و ساعت‌ها از ریزش این حجم بی‌نظیر از آب، لذت ببرید.

آنتالیا

  •  عکاسی کنید

هرچند همه ما وقتی به سفر می‌رویم قطعاً با خروارها عکس بر می‌گردیم چه رسد به اینکه سفرمان آنتالیا باشد و نقطه گردشگری‎مان آبشارها و مناظر زیبای دودن و عکاسی از پدیده‌های کاملاً طبیعی خداوند باشد.

مهم هم نیست که خیلی حرفه‌ای نباشید. طبیعت به قدری دل‎نواز است که خودش را با محبت بیکران در قاب خاطراتِ دوربین‌گردی شما جای می‌دهد.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای با ۲ میلیون عروس دریایی!

دریاچه‌های موجود در سطح این جزیره در پالائو به وسیله شکاف در صخره‌های آهکی به اقیانوس راه …