خانه گردشگری بی بی سیدان ، آبشاری که باید دید

اصفهان و شهر هزار چشمه سمیرم

بی بی سیدان ، آبشاری که باید دید

۸
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در این منطقه، آبشاری زیبا هم به نام بی‌بی سیدان وجود دارد. آب رودخانه‌اش زلال است و مناظر، چشم‎نواز. آب‌وهوا مطبوع و پوشش گیاهی خرم.
بی بی سیدان

بی بی سیدان از این‌جا شروع شد که چند روز پیش، جایی این جمله رو خوندم: «دورترین سفرها از اولین گام‌ها شروع می‌شود.» چیزی که یکی از اولین انتخاب‌های زندگی من بوده.

اون جمله باعث شد یادم بیاد مسیری رو که به سمت بی بی سیدان می‎رفتم. فقط ۱۵ دقیقه راه بود تا به آبشار برسم، ولی این‎قدر ایستادم و عکس گرفتم که حدود ۳۵ دقیقه طول کشید. به خودم گفتم خوبه در موردش بنویسم و در صفحه گردشگری مجله دلتا منتشر کنم. درباره دره‎ای که در شهر سمیرم قرار دارد، از دیدنی ترین طبیعت های ایران است.

بی بی سیدان

جایی روی زمین که حتماً باید ببینید. نه منطقه‌ای در اروپا، بلکه آبشار و رود و روستایی بسیار زیبا در سمیرم اصفهان است.

رودخانه‌اش از دل صخره‌ها عبور می‌کند و در میان راه، چشمه‌های آب به آن می‌پیوندند. نامش خاص و جالب است. به این رودخانه بی بی سیدان می‌گویند. روستای این منطقه هم به همین نام است.

مناظر دل‌انگیز سمیرم و رودخانه و آبشارش را فراموش نخواهید کرد. اصلاً می‌گویند برای گذراندن یک تابستان خنک، وقتی گرما نزدیک می‌شود، باید رفت سمت بی‌بی سیدان، تنی به آب زد و گرما را از تن گرفت.

بی بی سیدان

در این منطقه، آبشاری زیبا، که آن هم باز به نام بی‌بی سیدان است، وجود دارد. در ورودی تنگه‌ای به نام  “نازی” خودنمایی می‎کند. آب رودخانه زلال است و مناظر، چشم‎نواز؛ آب‎وهوا مطبوع و پوشش گیاهی خرم.

آب ولرم رودخانه  بی بی سیدان و آبشار زیبایش در تابستان، محل مناسبی برای آب‎تنی و شنااست و در قسمت‌های کم‌عمق رودخانه حسابی آب‌تنی کنید.

بی بی سیدان

چطور برویم؟

از سمیرم به سمت یاسوج برانید. بعد از ۴۰ کیلومتر، یک فرعی در سمت چپ جاده با تابلوی بی بی سیدان شما را راهنمایی می‎کند. بعد از حدود ۷ کیلومتر، وارد جاده‎ای خاکی شده و از باغ‎های سیب می گذرید. سواری را پارک کنید و ۱۵ دقیقه به سمت بهشت‎ واره بی بی سیدان پیاده ‎روی کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

منطقه ولینگ یانگ Wulingyuan یکی از مشهورترین بخش‌های طبیعی در کشور چین است که بسیاری از تو…