خانه دکوراسیون طراحی دکوراسیون داخلی منزل ؛۵ اشتباه که نباید انجام دهید

دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل ؛۵ اشتباه که نباید انجام دهید

۱۵
5
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آیا از اشتباهات رایجی که در دکوراسیون داخلی منازل وجود دارد خبر دارید؟
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل به صورت اصولی باید از یکسری اصول و قوانین پیروی کرد. کار چیدمان منزل را نباید دست کم بگیرید و حتی اگر می‌توانید از یک طراح داخلی برای خرید و چیدن وسایل مورد نیاز خانه‌تان کمک بگیرید.

به گزارش مجله دلتا به نقل از سایت پویانو تنها با مطالعه و آگاهی کامل از قوانین چیدمان داخلی است که می‌توانید به یک خانه‌ی زیبا و در عین حال بی عیب و نقص دست پیدا کنید.

اما با این اوصاف باز هم اشتباهات رایجی وجود دارد که اغلب افراد در دکوراسیون خانه‌ی خود آنها را مرتکب می‌شوند. ولی نگران نباشید، ما امروز قصد داریم تا ۵ اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون داخلی را به شما معرفی کنیم تا با آگاهی کامل از آنها صاحب خانه‌ای زیبا شوید.

چیدمان خانه براساس مد

توجه بیش از اندازه به مد یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه است. چیدن منزل بر اساس ترندهای روز شاید در نگاه اول کار خاصی به نظر بیاید، اما بعد از گذشت زمان، وجود این همه رنگ و لعاب که امروز به دنیای دکوراسیون وارد شده شما را اذیت خواهد کرد.

هیچ‌وقت صرفاً به خاطر این که یک طرح یا رنگ خاص مُد شده، خودتان را ملزم به اجرای آن نکنید. به عبارت دیگر، هرگز ایده‌ای را که همه از آن تعریف می‌کنند، به کار نبرید، مگر این که خودتان آن را دوست داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ترندها و چیدمان‌های بر اساس مد وقتی تازه از راه رسیده‌اند، جذاب و خوش آب و رنگ هستند، اما به محض این که کنار روند، یا طرح و رنگ جدیدی جایگزین آنها شود، شما را دلزده خواهند کرد؛ بنابراین سعی کنید تا همیشه حد اعتدال را نگه دارید و به جای ترندها، طرح‌هایی را دنبال کنید که همیشه زیبا هستند.

استفاده بیش از اندازه از رنگ ها

یکی از اشتباهات پر تکرار در طراحی داخلی منازل، به کارگیری رنگ‌های بیش از حد است. برخی از افراد تصور می‌کنند خانه یک بوم نقاشی است و هرچه رنگ بیشتری را در دیوارها، لوازم خانه، پرده‌ها و… به کار ببرند بهتر است. در صورتی‌که این تصور اشتباهی است. خانه محل زندگی است و جایی است که در آن استراحت می‌کنید. شاید رنگ‌های مختلف در کنار هم برای چند دقیقه جالب باشند، اما چیزی نمی‌گذرد که چشم شما را خسته کرده و آرامش‌تان را سلب می‌کنند.

دکوراسیون داخلی

استفاده از چند طرح

مورد دیگری که می‌تواند منجر به بروز یک اشتباه در طراحی داخلی شود، استفاده‌ی نامناسب از چند طرح در کنار هم است. طرح‌ها به دکوراسیون منزل ما رنگ و روح می‌دهند، اما افراط در استفاده از آن‌ها یک اشتباه بزرگ است.

ترکیب طرح‌های ناهمخوان و پرتکرار در کنار هم نه تنها به زیبایی خانه کمکی نمی‌کند، بلکه باعث شلوغی فضا نیز می‌شوند و چشم را خسته می‌کنند.

کاغذ دیواری

انتخاب رنگ اشتباه

یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی داخلی خانه، انتخاب نادرست رنگ است. انتخاب رنگ یکی از موارد بسیار مهم است که باید اصول صحیح استفاده از آن در دکوراسیون داخلی خانه‌ را رعایت کنید.

انتخاب رنگ‌های بیش از حد مشابه، نه تنها باعث زیبایی دکوراسیون نمی‌شود، بلکه چشم را آزار داده و باعث خستگی آن می‌شود.

برای انتخاب درست به جای این‌که از یک رنگ یا یکسری رنگ‌های مشابه هم در دیزاین خانه استفاده کنید. بهتر است که دو یا سه رنگ را به کار ببرید، حتی اگر با هم متضاد باشند. گاهی اوقات همین تضاد یا کنتراست موجود در رنگ‌ها باعث ایجاد یک فضای جذاب‌ می‌شود.

رنگ در دکوراسیون

انتخاب رنگ تیره برای فضاهای کوچک

هر کدام از رنگ‌ها خاصیت‌های متفاوتی دارند. اما باید بدانید که هرگز نباید از رنگ‌های تیره در فضاهای کوچک استفاده کنید.

مطمئناً هیچ کس نمی‌خواهد فضای منزل کوچک خود را از چیزی که هست کوچک‌تر جلوه دهد. رنگ‌های تیره با توجه به این که نور را جذب کرده و از بازتاب آن جلوگیری می‌کنند، فضا را تاریک و کوچک‌تر نشان می‌دهند؛ بنابراین سعی کنید در طراحی داخلی فضاهای کوچک از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید، تا هم به شادابی روحی‌تان کمک کند و هم فضای موجود را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد.

 

دکوراسیون پذیرایی

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

ایده‌هایی برای جداسازی فضای خانه

جداسازی فضای خانه کار بسیار ساده‌ای است. تنها با کم و زیاد کردن چند المان ساده به خانه مثل…