خانه گزارش های ملکی اجاره خانه در امیرآباد ؛گزینه ای خوب برای زندگی

محله گردی

اجاره خانه در امیرآباد ؛گزینه ای خوب برای زندگی

۶
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای آگاهی از جدیدترین موقعیت‌های اجاره خانه در امیرآباد با این گزارش همراه باشید.
اجاره خانه در امیرآباد

امیر آباد نام یکی از محله‌های قدیمی و اصیل تهران است که در سال‌های دور توسط میرزا تقی خان امیر کبیر در فاصله ۵ کیلومتری شمال غربی شهر تهران ساخته شد. این خیابان زیبا بعد از انقلاب به خیابان کارگر شمالی تغییر نام داد.

این محله دارای محیطی بسیار آرام و دلنشین است و سایه درختان سر به فلک کشیده‌ی آن، منظره‌ی خوبی را برای شهر به وجود آورده‌اند. کوچه‌های ساکت و سرشار از زندگی این محله، دارای موقعیت‌های خوبی برای خرید یا رهن و اجاره خانه در امیرآباد است.

اجاره خانه در امیرآباد

موقعیت جغرافیایی منطقه ۶

این منطقه از شمال به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران، از شرق به بزرگراه مدرس و خیابان مفتح و همچنین از جنوب به خیابان انقلاب محدود می‌شود و از مهمترین محله‌های آن می‎توان به محله‎های نصرت، امیرآباد، یوسف آباد، بهجت آباد، ساعی و آژانتین اشاره کرد.

موقعیت جغرافیایی امیرآباد

محله امیرآباد از شرق به بزرگراه کردستان و محله یوسف آباد، از غرب به بزرگراه چمران و محله گیشا، از شمال به بزرگراه شهید همت و محله ده ونک و از جنوب به بلوار کشاورز محدود می‎شود.

مراکز علمی منطقه

از مراکز مهم علمی این خیابان می‎توان به برخی از بخش‎های مهم دانشگاه تهران همچون دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده اقتصاد و دانشکده مدیریت اشاره کرد، که موقعیت خوبی را برای خرید یا اجاره خانه در امیرآباد برای افرادی که در دانشکده‎های نامبرده مشغول تحصیل یا تدریس هستند، فراهم کرده است. همچنین از سایر مراکز علمی و آموزشی این محله می‌توان به مراکز زیر اشاره کرد:

  • پردیس شماره ۲ دانشگاه فنی
  • دانشکده فیزیک
  • دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی
  • دانشکده کار آفرینی دانشگاه تهران
  • بخش‌هایی از پردیس دانشگاه تربیت مدرس

مراکز درمانی

این محله از تهران که جزو محلات کانونی و مرکزی تهران محسوب می‌شود، دارای مراکز درمانی، کلینیک و بیمارستان‌های متعددی است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به دو بیمارستان با نام‌های بیمارستان قلب تهران، دکتر شریعتی و کلینیک تخصصی دندان پزشکی ارتش اشاره کرد.

مراکز تفریحی و موزه ها

این محله‌ی قدیمی مراکز تفریحی و پارک‌های بسیاری را نیز در دل خود جای داده است. اگر گذرتان به این خیابان افتاد در بدو ورود، پارک بزرگ و سرسبزی را خواهید دید که به نام پارک لاله خوانده می‌شود. این پارک وسیع و زیبا دارای مرکز خرید، بازارچه و موزه‌های مهمی مانند موزه هنرهای معاصر و موزه فرش است که به راستی توانسته است بخش وسیعی از گنجینه‌های هنری این شهر را در خود حفظ کند.

اجاره آپارتمان در امیرآباد

برای جستجوی ملک و تماشای آپارتمان‌های موجود در امیرآباد ایــــنجــــا کلیک کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…