خانه آشپزی سالاد سبزیجات کبابی ؛ با طعم سس سیر

انواع سالاد

سالاد سبزیجات کبابی ؛ با طعم سس سیر

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سالاد سبزیجات کبابی به‌همراه سس سیر، یک پیشنهاد دل‌چسب برای دورهمی‌های دوستانه است.
سالاد

سبزیجات کبابی یک تصور متفاوت از طعم و مزۀ سبزی هااست. سالاد سبزیجات کبابی و سس سیر، طعم فوق العاده و بی‌نظیری دارد. سبزیجاتی که برای تهیۀ این سالاد در نظر گرفتیم، کلم بروکلی و تربچه است. البته می‌توان بنا به سلیقه از هر نوع سبزی  استفاده کرد. سس این سالاد هم با سیر کبابی و یک نوع سس ژاپنی به نام سس میسو تهیه می‌شود. میسو یا خمیر‌ سویا یک نوع مادهٔ غذایی است که از تخمیر غلات به‌دست می‌آید. این سس که در ژاپن یکی از مواد طعم‌دهندۀ اصلی غذا است، در جهان به‌عنوان مزۀ ژاپنی شناخته می‌شود.

سالاد

مواد لازم

  • روغن‌زیتون: ۲ قاشق غذاخوری
  • کلم بروکلی: نیم کیلوگرم
  • تربچه با ساقه به میزان دل‌خواه
  • نمک و فلفل به مقدار لازم
  • کنجد بوداده شده برای سرو

مواد لازم برای تهیه سس سیر کبابی

  • سیر کامل: یک عدد
  • سرکه برنج: یک‌چهارم فنجان
  • سس میسو: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه

باربیکیو یا فر را از قبل گرم کنید. سیر کامل را از وسط نصف کرده، هر دو طرف را وسط یک تکه فویل قرار دهید. یک قاشق غذاخوری روغن‌زیتون و مقدار کمی نمک روی سیر ریخته، فویل را بپیچید و روی باربیکیو قرار دهید. حدود ۳۵ تا ۴۰ دقیقه صبر کنید تا سیر نرم شده و بپزد.

کلم بروکلی را شسته، با دست به بوته‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. تربچه‌ها را هم با ساقه شسته، بگذارید خشک شوند. داخل کاسه بروکلی‌ها و ترب‌ها را با نمک و روغن‌زیتون باقی مانده و فلفل‌سیاه مزه‌دار کنید. وقتی سیر پخته شد، سبزیجات را روی باربیکیو و حرارت مستقیم قرار دهید. آن‌ها را برگردانید تا همه طرف کبابی شود.

سیر را باز کرده، حبه‌های سیر گریل شده را در یک کاسه بریزید. با چنگال حبه‌های سیر را له کنید. سرکه برنج و سس میسو را افزوده، نمک و فلفل هم بزنید. کلم بروکلی‌ها و تربچه‌ها را از روی باربیکیو برداشته و در یک کاسه بریزید. سس را با سبزیجات کبابی مخلوط کنید و مقداری کنجد بو داده شده برای سرو روی سالاد بریزید. در این سالاد می‌توانید از بادمجان، گوجه‌فرنگی و فلفل‌دلمه‌ای کبابی یا هر سبزی دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.

بیشتر ببینید در آشپزی

همچنین بخوانید

کوفته لپه، غذای محبوب گردشگران یزد

کوفته لپه به عنوان یک غذای سنتی و بسیار محبوب در یزد درست می‌شود؛ که اتفاقا خیلی‌ها در سفر…