خانه گزارش های ملکی اجاره آپارتمان در نیاوران ؛ زیباترین محله شمال تهران

محله گردی

اجاره آپارتمان در نیاوران ؛ زیباترین محله شمال تهران

۹
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نیاوران یکی از محله‌های مدرن شمال تهران است.
اجاره آپارتمان در نیاوران

اگر گذرتان به محله‌های شمالی پایتخت بیفتد، شاهد کوچه‌هایی آرام و زیبا خواهید بود که در عین حفظ اصالت، خانه‌ها و آپارتمان‌های لوکس و زیبا در آن خودنمایی می‌کنند. کوچه‌هایی با سراشیبی و سربالایی‌های نسبتاً تند که با بالا رفتن از آن‎ها، قامت برافراشته‌ی کوه‌های سربه فلک کشیده را مشاهده خواهید کرد.

یکی از این محله‌های زیبا و منحصربه‌فرد که قدمت بسیار زیادی هم دارد، محله نیاوران است.

موقعیت جغرافیایی منطقه ۱:

به گزارش مجله دلتا به نقل از سایت منطقه ۱ شهرداری تهران، این منطقه در بلندای تهران و با وسعتی حدود ۴۹.۶ کیلومترمربع قرار دارد، بر اساس داده‎های آماری بیش از ۴۸۷ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است. این در حالی است که انبوه ساختمان‎های آماده در آینده‎ای نزدیک جمعیت این منطقه را به مرز ۵۰۰ هزار نفر خواهد رساند.

منطقه نیاوران از شمال به رشته کوه البرز، از غرب به رودخانه درکه، از جنوب به بزرگراه‌های شهید چمران و آیت‌الله صدر و از شرق به جاده لشکرک و پارک جنگلی قوچک محدود می‌شود.

اجاره آپارتمان در نیاوران

شما می‎توانید با خرید آپارتمان در منطقه ۱ یا اجاره آپارتمان در نیاوران علاوه بر بهره‎مندی از آب و هوای مطلوبِ این منطقه، از امکانات شهری و ویژگی‎های ممتاز این محدوده نیز استفاده کنید.

مهمترین محله های منطقه ۱:

از مهم‎ترین خیابان‎های این منطقه از تهران، می‎توان به نام‎هایی مانند ازگل، اقدسیه، الهیه، اوین، تجریش، دزاشیب و فرشته اشاره کرد، که نقطه وصلی به تفرج‎گاه‎های شمال تهران هستند.

موقعیت تاریخی:

نیاوران در گذشته منطقه‎ای پر از نیزار بوده که اهالی برای جمع آوری نِی به این محدوده مراجعه می‎کردند، به همین دلیل در برخی از منابع تاریخی نام این محدوده را «نی آوران» خوانده‎اند که بعدها در گذر زمان به نیاوران تغییر یافته است.

مراکز تفریحی:

  • کاخ، موزه و گالری نیاوران
  • پارک نیاوران
  • تکیه نیاوران
  • ساختمان اصلی پژوهشگاه دانش های بنیادی
  • ورزشگاه شهدای نیاوران

برای جستجوی ملک و دیدن موارد موجود در ایـــنجـــا کلیک کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

طرز تهیه لازانیای بادمجان با ساده‌ترین روش

لازانیای بادمجان یکی از انواع غذا با بادمجان است که طعم بی‌نهایت خوبی دارد. این غذا را برا…