خانه دکوراسیون معماری های خاص معماری مدرن متروپل پاراسول، بزرگترین سازه چوبی جهان

معماری مدرن متروپل پاراسول، بزرگترین سازه چوبی جهان

۲
21
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بلندترین قسمت این سازه؛ از همه طبقات آن جذاب‎تر است؛ زیرا مردم می‎توانند در ارتفاع  ۳۰ متری از سطح زمین و در هوایی مطبوع، قدم بزنند.
معماری مدرن

معماری مدرن و جالب متروپل پاراسول در کشور اسپانیا، چشم‎های رهگذران و بازدیدکنندگان را به زیبایی خود جلب می‎کند. پاراسول، به معنی  سایبان است و به طرح قارچی‎شکل این سازه اشاره دارد. این پروژه‎ی معماری مدرن و هنری، در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۱۵ در شهر سویا، در کشور اسپانیا آغاز به کار کرد.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، بزرگ‎ترین سازه چوبی جهان به شکل ۶ عدد قارچ چوبی بسیار بزرگ طراحی و ساخته شده است. ارتفاع این قارچ‎های زیبا ۲۸٫۵ متر است که با پل‎هایی کوچک به هم وصل می‎شوند.

طراح جوان و آلمانی آن، از درختان «بو» و «فیکوس» نیز الهام گرفته است. متروپل ۴ طبقه‎ و امکان دیدن تمام طبقات آن برای همه فراهم است.

معماری مدرن

تمام سطوح این سایبان چوبی با یک لایه «پلی اورتان» پوشیده شده و پایه‎های آن از جنس «بتن» است.
بلندترین قسمت این سازه؛ از همه طبقات جذاب‎تر است؛ زیرا مردم می‎توانند در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین و در هوایی مطبوع، قدم بزنند.
در آخرین طبقه، رستوران و فروشگاه هم دارد که تماشاگران می‎توانند در فضای آزاد غذا بخورند و از آن بالا مناظر را ببینند. در متروپل، امکان برگزاری برنامه‎های مختلف وجود دارد و در آمفی‎تئاتر بزرگ و زیبای آن، همایش، جشن‎های مختلف و سخنرانی‎های گوناگون اجرا می‎شود.
معماری مدرن
متروپل پاراسول در ابتدا قرار بود یک پارکینگ عمومی باشد، اما بعد از بررسی‎های متعدد، طراح آن پیشنهاد داد که این سایت برای موزه و یک مرکز ارتباطات در نظر گرفته شود. پیشنهاد موزه شدن از آن‎جا بود که در حفاری‎های ابتدایی که انجام شد؛ حدود ۱۰۰ موزاییک و کاشی دست‎نخورده، زیبا و سالم از دوران رومیان پیدا کردند و همان‎ها را در موزه قرار دادند. بازدیدکنندگان می‎توانند از این موزه زیبا نیز دیدن کنند.
قابل ذکر است که ساخت بزرگ‎ترین سازه چوبی جهان، از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی طول کشید.
 • طراحی داخلی مهدکودک

  طراحی داخلی مهدکودک

  معماری محل تحصیل به طور مستقیم با روند رشد خلاقیت در کودکان در ارتباط است. در این بخش از م…
 • خانه چندضلعی

  معماری خاص خانه چندضلعی در ژاپن

  به دلیل افزایش جمعیت در ژاپن نیاز به خانه های کوچک افزایش یافته است. در این بخش از مجله دل…
 • موزه مارپیچی

  موزه مارپیچی در نروژ

  موزه مارپیچی در نروژ، دو حاشیه رودخانه را به بکدیگر متصل می‌کند. در این بخش از مجله دلتا ب…
بیشتر ببینید در معماری های خاص

همچنین بخوانید

سفر به مدرسه جادوگری در یک قلعه انگلیسی!

مدرسه جادوگری بوث‌ول (Bothwell) مدرسه‌ای است که مهمانان آن، می‌توانند اجرای جادوگری به شکل…