خانه گزارش های ملکی تحولات بازار معاملات مسکن ؛ خرید و فروش + اجاره

تحولات بازار معاملات مسکن ؛ خرید و فروش + اجاره

۴
27
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۹ (معادل ۱۳۴ درصد) و کمترین میزان  رشد به منطقه ۱۹ (معادل ۸۴.۵ درصد) تعلق دارد.

تحولات بازار معاملات مسکن در فصل اول سال جاری چگونه است؟ به گزارش مجله دلتا به نقل از ایلنا ، آمارهای بانک مرکزی نشان می‎دهد که متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق‌ بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال جاری ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۹ (معادل ۱۳۴ درصد) و کمترین میزان  رشد به منطقه ۱۹ (معادل ۸۴.۵ درصد) تعلق دارد.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده، معادل ۲۶ میلیون و ۲۰ هزار تومان، به منطقه یک و کمترین آن با ۵ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

ارقام ارائه شده نسبت به ماه مشابه سال قبل، به ترتیب ۱۰۷.۴ و ۱۱۷.۹ درصد افزایش نشان می‌دهند.

 

تحولات بازار معاملات مسکن

تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در دو ماهه نخست سال ۹۸

تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به حدود ۱۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی رسیده است که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۳۵.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این مدت متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، ۱۱ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰۸.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

تحولات اجاره‌ بهای مسکن

بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در اردیبهشت ماه سال جاری موید رشد به ترتیب معادل ۲۲.۶ و ۱۹.۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

 

تحولات بازار معاملات مسکن

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…