تمیز کردن گل های آپارتمانی ؛۵ راهکار ساده

۸
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
گیاهان فضای خانه را شاداب‎تر و زندگی را خوشایندتر می‎کنند.
تمیز کردن گل های آپارتمانی

برای تمیز کردن گل های آپارتمانی چه کار باید کرد؟ گل‌ها و گیاهان خانگی دوست و همدم‌ بی‌آزاری برای بسیاری از ما هستند؛ بنابراین برای حفظ طراوت، نشاط و زیبایی آنها باید کوشا باشیم.

گیاهان هم مثل هر موجود دیگری کثیف می‌شوند و روی‌شان گرد و غبار می‌نشیند و به همین دلیل نیاز به تمیز کردن دارند. شاید شما نیز افرادی را دیده باشید که با دقت هرچه تمام‎تر برگ‎های گیاهان آپارتمانی خود را تمیز می‎کنند. این روش بسیار ستودنی و قابل تقدیر است. زیرا شما با پاک کردن سطح گیاهان خود، علاوه بر تمیزی، باعث رشد خوب آنها را نیز می‎شوید.

به علت اهمیت این موضوع در گزارش امروز قصد داریم تا برخی از ساده‎ترین روش‌ها برای تمیز کردن گل های آپارتمانی را به شما معرفی کنیم، تا در کمترین زمان، گیاهان تمیزی در خانه داشته باشید.

۱.شست وشو با آب گرم

به یاد داشته باشید که اکثر گیاهان آپارتمانی متعلق به نواحی گرمسیری هستند و به بارش باران گرم روی برگ‌های خود عادت دارند. شما می‎توانید یک آب پاش را از آب گرم پر کرده و این باران را هرچند وقت یک بار برایشان شبیه سازی کنید. استفاده از آب سرد در این فرایند باعث باقی ماندن لکه‌های آب روی گیاه خواهد شد.

تمیزکردن گل های آپارتمانی

۲.تمیز کردن گل های آپارتمانی با پارچه مرطوب

این روش بیشتر برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی بزرگ یا گیاهانی که از اسپری شدن خوششان نمی‎آید، استفاده می‎شود. برای انجام صحیح این کار یک پارچه را با آب ولرم مرطوب کنید و به آرامی روی سطح برگ‌ها بکشید.

توجه داشته باشید که از دستمال کاغذی یا دستمال‌های حوله‎ای نیز می‎توانید برای این کار استفاده کنید، اما ممکن است به سطح برگ آسیب برسد. پس راه ایمن را بروید و از پارچه‌های کاملا صاف استفاده کنید.

گل آپارتمانی

۳.زدودن گرد و غبار با مسواک

برای گیاهان پرزدار مثل بنفشه آفریقایی بهتر است از یک مسواک نرم قدیمی استفاده کنید. توجه داشته باشید که نباید فشاری به مسواک وارد کنید تا گیاه زخمی نشود. مسواک مرطوب را به طور ملایم از پایه تا نوک برگ بکشید. این کار را با فاصله‌های زیاد تکرار کنید، برای مثال یک بار در ماه از این تکنیک استفاده کنید.

گیاه خانگی

نکته: علاوه بر مسواک می‎توانید از یک قلم موی نرم یا حتی یک برگ پرزدار کنده شده‎ی دیگر استفاده کنید.

۴.تمیز کردن با برگ ریز

اینکه ما بخواهیم تمام برگ‌های ریز یک گیاه، مثل فتونیا یا برگ‎های نازک و تیز گیاهان را یک به یک تمیز کنیم، بسیار کار طاقت فرسا و زمان‎بری است. به جای این‎کار یک سطل را پر از آب ولرم کرده و چند قطره مایع تمیز کننده به آن اضافه کنید. سپس دسته‎ای از برگ‌ها را به آرامی داخل سطل بگذارید تا برگ‌ها در آب غوطه ور شوند. سپس اجازه دهید تا توسط جریان هوا خشک شوند.

۵.گیاهان‎تان را بشویید

شما می‎توانید هر سال یا هر چند سال یک‎بار گیاهان غول پیکر مثل فیلودندرون‌ها یا کاکتوس‌های‎تان را به حمام ببرید.

  • آن‌ها را زیر دوش ملایم آب گرم بگذارید.
  • بهتر است گلدان را روی یک سطح ضد آب قرار دهید تا آب از زیر به آن جذب نشود و ریشه گیاه خراب نشود.
  • دوش را روی حالت دستی بگذارید.
  • دمای آب را روی حد متعادل تنظیم کنید.
  • تمام قسمت‌ها را به خوبی آب بگیرید، اما نه برای مدت طولانی.
  • در آخر اجازه دهید تا در همان محیط حمام خشک شوند و بعد به محل اصلی خود بازگردانید.

گلهای آپارتمانی

منبع: سایت استادکار

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

این گیاهان در تاریک‌ترین گوشه‌ خانه رشد می‌کنند

گیاهان آپارتمانی نیز مانند انسان‌ها با تغییرات سازگار هستند. آیا می‌دانستید که بعضی گیاهان…