خانه گوناگون بوی بد آشپزخانه ؛ چگونه بوی بد آشپزخانه و یخچال را از بین ببریم؟

بوی بد آشپزخانه ؛ چگونه بوی بد آشپزخانه و یخچال را از بین ببریم؟

۳
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
در این گزارش راهکارهایی ساده برای از بین بردن بوهای بد آشپزخانه را با شما در میان خواهیم گذاشت.
بوی بد آشپزخانه

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در اثر خستگی یا بی‎حوصله بودن غذای‎تان بسوزد یا به خاطر وجود زباله آشپزخانه‎تان تا مدت‎ها بوی بدی داشته باشد. اما نگران نباشید، ما در این گزارش قصد داریم تا راهکارهای ساده‎ای را برای از بین بردن بوی آشپزخانه و یخچال با شما در میان بگذاریم.

۱.تست کردن نان

اگر بوی شام شب گذشته هنوز در محیط آشپزخانه حس می‎شود و قصد دارید تا این بوی بد را از بین ببرید، قبل از هرچیز باید ظرفی که غذا در داخل آن سوخته را بشویید و در ادامه یک تکه نان را در داخل تستر خانه، تست کنید. این کار باعث می‎شود تا بوی آشپزخانه از بین برود.

بوی بد آشپزخانه

۲.یک کاسه سرکه، جوش شیرین یا دانه های قهوه

برای از بین بردن بوی آشپزخانه، می‎توانید یک کاسه کوچک را روی کانتر آشپزخانه قرار داده و در داخل آن سرکه، جوش شیرین و یا دانه های قهوه بریزید. اجازه دهید که این کاسه از شب تا صبح روی کانتر بماند. صبح که بیدار شدید، از بوی نامطبوع محیط آشپزخانه خبری نخواهد بود.

۳.جوشاندن سرکه و یا لیمو

یکی دیگر از راهکارهای پیش روی شما برای از بین بردن بوی آشپزخانه، این است که آب و سرکه را به نسبت مساوی مخلوط کرده و آن را بجوشانید. جوشاندن این ترکیب، به شما کمک زیادی خواهد کرد تا این بوی نامطبوع را از بین ببرید. همچنین می‎توانید به جای سرکه، از آب لیمو همراه با پوست لیمو یا پوست پرتقال استفاده کنید.

۴.جوشاندن ادویه ها

شما می‎توانید در یک قابلمه مقداری آب ریخته و با جوشاندن کمی از ادویه های خوشبو مثل دارچین یا میخک بوی خوبی به محیط آشپزخانه بیاورید.

از بین بردن بوی یخچال

یخچال جزو یکی از وسایل مهم آشپزخانه است. اغلب افراد از بوی غذاها و خوراکی‎های موجود در یخچال فراری هستند؛ اما خوب است بدانید که برای از بین بردن این بوها نیز راهکارهای اساسی وجود دارد که در ادامه‎ی مطلب به بخشی از آنها اشاره می‎کنیم.

  • استفاده از جوش شیرین

یکی از کاربردهای جوش شیرین، برای از بین بردن بوی بد یخچال است. یک پیمانه جوش شیرین را در یک ظرف درباز بریزید و این ظرف را داخل یخچال قرار دهید و بگذارید تا یک روز تمام در یخچال بماند تا بوی بد را به خود جذب کند.

  • زغال

زغال برای از بین بردن بوی ترشی در داخل یخچال، معجزه می‎کند. چند تکه زغال را در یک بشقاب گذاشته و چند روزی این بشقاب را در درون یخچال بگذارید تا این بوی نامساعد از بین برود.

بوی بد خانه

  • آب لیمو

کار دیگری که می‎توانید انجام دهید این است که تمام موادغذایی داخل یخچال را خارج کنید و آن را از برق بکشید. سپس یک قابلمه روی شعله گاز بگذارید؛ آب یک لیمو را گرفته و پوست لیمو را هم در داخل قابلمه بیندازید و یک لیوان آب هم اضافه کنید. وقتی مخلوط شما گرم شد، آن را داخل یک کاسه بریزید و کاسه را در داخل یخچال قرار دهید و در یخچال را ببندید. چند دقیقه صبر کنید. گرمای آب لیمو باعث می‎شود تا بوی بد یخچال از بین برود.

بوی آشپزخانه

منبع: سایت استاد کار

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…