رونق ؛ به بازار اجاره مسکن باز می گردد؟

۱۲
22
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بررسی‌ها نشان می‌دهد اجاره‌های پیشنهادی در بازار کنونی در برخی از مناطق لوکس همچون سال گذشته و در مناطق متوسط با افزایش نسبی در مقایسه با سال گذشته  اعلام شده است.
رونق

در روزهای اخیر به تعداد آگهی واحد‎های اجاره‎ای در بازار مسکن به میزانی قابل توجه افزوده شده است. این موضوع نشان‌دهنده روند رو به افزایش و به نوعی رونق معاملات اجاره در آستانه فصل تابستان است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای اقتصاد، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال تحصیلی، زمان جست‌وجوی آپارتمان از سوی مستاجرانی که قصد جابه‌جایی دارند، فرا می‌رسد و به همین دلیل، موجران هر سال از ابتدای خردادماه آپارتمان خود را به بنگاه‌های املاک می‎سپارند. به این ترتیب، شروع رونق بازار اجاره را می‌توان آخرین ماه بهار اعلام کرد. هرچند با شروع تابستان این رونق سرعت می‌گیرد و از افزایش آگهی‎های مسکن، به مرحله افزایش تعداد قراردادهای اجاره می‌رسد.

رونق

تحقیقات میدانی حاکی از آن است: بسیاری از مستاجران که موعد قرارداد اجاره آن‎ها فرا رسیده، در صدد تمدید قرارداد هستند و انتخاب آن‎ها پرهیز از جابه‌جایی ملکی است. توافق با موجران می‌تواند هم برای موجر و هم برای مستاجر سود داشته باشد، چراکه موجر از یک‎سو با مستاجری که از وی شناخت دارد، برای یک سال بعد توافق می‌کند و از طرفی مستاجر نیز از جست‌وجو در بازاری که اجاره‌بها نیز ممکن است همچون قیمت مسکن  با سردرگمی روبه‎رو باشد، معاف می‌شود. از طرفی، هر دو طرف از پرداخت حق مشاور املاک معاف خواهند شد، چراکه قرارداد معمولاً با پشت‌نویسی و امضای شهود تمدید می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اجاره‌های پیشنهادی در بازار کنونی در برخی از مناطق مرغوب و لوکس همچون سال گذشته و در مناطق متوسط با افزایش نسبی در مقایسه با سال گذشته  اعلام شده است.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

بهترین تقویت‌کننده‌های ناخن که برای شما معجزه می‌کند

یکی از علل شایع آسیب به ناخن خشک شدن بافت ناخن و اطراف آن است که باید با تامین رطوبت مورد …