خانه دکوراسیون پیست دوچرخه ؛ پل اتصال دو برج مسکونی در هلند!

معماری هلند

پیست دوچرخه ؛ پل اتصال دو برج مسکونی در هلند!

۲
23
زمان مطالعه: 2 دقیقه
260 آپارتمان مسکونی و اداری، پارکینگ، امکانات بسیار بالا، و از همه مهم‎تر، داشتن مسیر فوق‎العاده زیبا و خاص در سقف خود، که یک پیست اسکی است، این مجتمع مسکونی را به یکی از بهترین معماری‎های جهان، تبدیل خواهد کرد.
پیست دوچرخه

پیست دوچرخه همیشه هم روی زمین استفاده نمی‎شود. وقتی در ذهن معماران و طراحان، این سوال پیش آمد که چرا برای رفتن از یک مجتمع مسکونی به مجتمع کناری، ۵۰ طبقه یا بیشتر پایین بیایند و دوباره ۵۰ طبقه بالاتر بروند؟ حتی برای ورزشکاران هم پیمودن این مسیر راحت نیست. در پاسخ به این پرسش، طرح ساختن دو برج مسکونی با پل اتصالی که می‎شود روی آن دوچرخه سواری کرد، ایده‎پردازی شد.

به گزارش اختصاصی مجله دلتا، تیم طراحی و معماری پیتر پیکلر دست‎به‎کار شد و دو برج مسکونی در شهر مارسن را طراحی کرد.

پیست دوچرخه

این معماران هنرمند، در مساحت ۳۵۰۰۰ متر مربع، برج‎های حلقه‎ای را طراحی کردند. این طرح شامل دو برج مسکونی به شکل L  است که با یک پیست دوچرخه به هم وصل می شوند. این دو برج مسکونی که به شکل عدد ۸ هستند، در کنار رودخانه بزرگ Vecht ، که دو شهر آمستردام و اوترخت در کشور هلند را به هم وصل می‎کند، ساخته خواهد شد.

۲۶۰ آپارتمان مسکونی و اداری، پارکینگ، امکانات بسیار بالا، و از همه مهم‎تر، داشتن مسیر فوق‎العاده زیبا و خاص در سقف خود، که یک پیست اسکی است، این مجتمع مسکونی را به یکی از بهترین معماری‎های جهان، تبدیل خواهد کرد. طرح‎های باز و مینیمال، داشتن شکل‎های مستطیل یا مکعب و استفاده از سطح‎های صاف و پنجره‎های بزرگ در معماری این برج‎ها وجود دارند.

پیست دوچرخه

جذابیت، نو بودن و خلاقیت در این طرح، آن‎قدر چشمگیر بود که در ابتدای ارائه طرح، موجب شد تا شرکت معماری پیتر پیچلر با طراحی خود برای برج‎های حلقه‎ای هلند برنده رقابت بین‎المللی معماری شود.

سمت شمالی این مجتمع  منظره‎هایی زیبا برای چشم‎های ساکنان خود خواهد داشت و با رعایت استانداردهای محیط زیست، در سال ۲۰۲۰ به بهره‎برداری خواهد رسید. اتصال دو برج مسکونی در هلند با پیست دوچرخه، یک شاهکار در معماری مدرن است.

 • محل قرارگیری تلویزیون

  بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

  انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…
 • رنگ فضاهای کوچک

  تاثیر رنگ در دکوراسیون فضاهای کوچک

  برای فضاهای کوچک، مثل اتاق خواب کوچک، آشپزخانه کوچک یا نشیمن چه رنگی را انتخاب کنید تا باع…
 • فرش مناسب برای آشپزخانه

  فرش مناسب آشپزخانه

  مهم‌ترین و پرکاربردترین فضای هر خانه‌ای آشپزخانه است. بنابراین خیلی مهم است که فضای آشپزخا…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…