کشورهای رکورددار ساخت آسمان‌خراش

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
کشورهای رکورددار ساخت آسمان‌خراش

چینی‌ها با ساخت و تکمیل ۷۶ برج با بیش از۲۰۰ متر، در صدر فهرست کشورهای سازنده آسمان‌خراش در سال ۲۰۱۷ قرار گرفتند. این ۷۶ آسمان‌خراش که نیمی از آسمان‌‌خراش‌های ساخته شده در دنیاست، در ۳۶ شهر چین ساخته شده‌‌اند.

در همین خصوص، شهر جنوبی شنزن چین، با تکمیل ۱۲ آسمان‌خراش در سال ۲۰۱۷ دومین سال پی‌درپی در رتبه نخست شهرهایی که بیشترین آسمان‌خراش را ساخته‌ اند، قرار گرفت.

جالب است بدانید که تعداد آسمان‌خراش‌های ساخته ‌شده در این شهر بیشتر از کل آسمان‌خراش‌های ساخته شده در آمریکاست. همچنین بلندترین برج سال ۲۰۱۷ با ۵۹۹ متر در شهر شنزن ساخته شده است. این برج که مرکز مالی پینگ‌‌آن نام دارد، چهارمین برج دنیاست.

پیش از این بالاترین رکورد ساخت و تکمیل آسمان‌خراش در دنیا در سال ۲۰۱۶ با ۱۲۷ مورد به ثبت رسیده بود. این نهاد همچنین پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۱۸ دست‌کم ۱۳۰ و حداکثر ۱۶۰ آسمان‌خراش به بهره‌‌برداری برسد.

در فهرست شهرهایی که بیشترین آسمان‌خراش را در سال ۲۰۱۷ ساخته‌‌اند، شهر نانینگ چین با ۷ آسمان‌ خراش در رده دوم و شهرهای جاکارتا در اندونزی و چنگ‌‌دو در چین هر یک با ۵ آسمان‌خراش به‌طور مشترک در رده سوم قرار دارند.

در رتبه‌بندی کشورها نیز بعد از چین، آمریکا با ۱۰، کره ‌جنوبی با ۷ و کانادا و اندونزی، هر یک با ۵ آسمان‌خراش تکمیل‌شده به‌ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم قرار دارند.

شایان ذکر است که با وجود تمایل جهانی به ساخت آسمان‌خراش‌، اما بازار این ساختمان‌ها درحال تغییر است: سی‌ان‌ان

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

باغرود نیشابور، بهشت دره های بینالود

باغرود نیشابور از مراکز گردشگری طبیعی نیشابور است و در ۱۲ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد.…