باهوشی ، نشانه هایی که از باهوشی نمی دانید

۱۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر دوست ندارید در مکان‎های شلوغ شرکت کنید یا در مهمانی‌هاحضور داشته باشید، این موضوع می تواند نشانگر هوش بالای شما باشد.
باهوشی

برای اینکه بتوانید فرد باهوشی باشید نیاز به آزمون‎های هوش ندارید. در حقیقت نشانه های باهوشی بسیار ظریف هستند و اگر آن ها را نشناسید ممکن است نتوانید باهوش بودن خود یا سایر افراد را تشخیص دهید. در این مطلب از نشانه های شگفت انگیز و غیر عادی با هوشی خواهیم گفت.

شما فرزند اول خانواده هستید

تحقیقات انجام شده نشان می‎دهد که کودکان اول هر خانواده نمرات هوش بالاتری نسبت به سایر خواهران و برادران خود دارند. باهوشی این کودکان از همان روزهای آغازین زندگی مشخص می شود. محققان برای انجام دادن این مطالعه ۵۰۰۰ کودک را از بدو تولد تا ۱۴سالگی بررسی و مهارت در خواندن، تطبیق عبارات و به خاطر سپاری تصاویر را در آن ها ارزیابی کردند. این محققان دریافتند با اینکه والدینی با چندین فرزند تلاش می کنند از همه آن ها به صورت عادلانه حمایت کنند، اما کودکان اول هر خانواده نسبت به سایرین ، بیشتر احساس وظیفه می کنند و همین امر باعث بهبود مهارت های فکری آن‎ها می شود.

باهوش ها تا دیر وقت بیدار می‎مانند

افراد باهوش، شب‎ها تا دیروقت بیدار می مانند. محققان انگلیسی برای انجام دادن مطالعه خود، بیش از بیست هزار شرکت کننده را به مدت هشت سال مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که سطح هوش بالاتری دارند، نسبت به سایر افراد بیشتر بیدار می‎مانند. این موضوع به این خاطر است که افرادی با توانایی های شناختی بالاتر به گونه ای تکامل یافته اند که می‎توانند ریتم و ساعت طبیعی بدن را نادیده بگیرند.

slide4 nightowl 8signsofsmarts باهوشی ، نشانه هایی که از باهوشی نمی دانید

همین امر باعث می‎شود چنین افرادی تا دیروقت بیدار بمانند. اجداد ما برای جلوگیری از خطرات موجود، شب را زودتر می‎خوابیدند. اما انسان‎های باهوش و امروزی در معرض این خطرات قرار ندارند و می توانند شب را تا دیروقت بیدار بمانند. فقط به خاطر داشته باشید که بزرگسالان حداقل به ۷ تا ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارند تا بتوانند فعالیت‌های خود را به درستی انجام دهند. این ساعت بین افراد متغیر است.

از نشانه های باهوشی شما این است که تنهایی را دوست دارید

اگر دوست ندارید در مکان‎های شلوغ شرکت کنید یا در مهمانی‌ها حضور داشته باشید، این موضوع می تواند نشان دهنده هوش بالای شما باشد. محققان انگلیسی ۱۵۰۰۰فرد بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که ازهوش بالایی برخوردارند، کمتر از سایرین در مکان های شلوغ زندگی حضور پیدا می‎کنند.

این افراد نسبت به سایرین زمان کمتری را در اجتماع می‎گذرانند و همین موضوع باعث رضایت آن ها از زندگی می‎شود. افراد بسیار باهوش  می‎توانند خود را به سرعت با جامعه‌ی در حال تغییر وفق دهند.

در مطلب بعد به نشانه های عجیب باهوشی که شاید تا کنون از آن‎ها خبر نداشته اید می‎پردازیم.

منبع: مجله سلامت

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

خواص شگفت‌انگیز هل شما را شوکه می‌کند!

هل ادویه نواحی گرمسیری است که عطر و طعم دلچسبی به غذاها می‌دهد. فواید هل برای سلامتی را در…