تفریحات جزیره بالی، شیرجه در آدرنالین

۴
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تفریحات جزیره بالی متنوع هستند. مثلاً می‌توانید کایت سواری کنید. روی جزیره، بین زمین و هوا معلق باشید. آن همه زیبایی را از بالا دیدن، نفس را بند می‌آورد.
تفریحات جزیره بالی

تا جوان هستید تفریحات جزیره بالی را امتحان کنید. انواع تفریحات آبی! و حتی زیر آبی. آن هم در زیباترین چشم‌اندازهای اقیانوسی. هیجان انگیز به نظر می‌رسد. اینطور نیست؟ بالی یعنی بهشت. این را تا از نزدیک نبینید، باور نمی‌کنید. بالی کوه‌های آتشفشانی دارد. آن هم نه آتشفشان خاموش! آن‎ها هنوز بیدارند. گهگاه هم از خودشان نشانه‌ای به جا می‌گذارند. همین موضوع بالی را جذاب‌تر کرده است.

سواحل ماسه‌ای با آب‌های فیروزه‌ای بالی جادویی است. خط ساحل هم صاف نیست. مارپیچ است و دلبرانه‌تر به نظر می‌رسد. بالی به داشتن معابد حیرت انگیز بودایی نیز معروف است. مزارع پلکانی برنج بالی چیزی شبیه به خواب و رویااست. حالا متقاعد شدید که چرا باید سفر به بالی را در برنامه‌های خود قرار دهید؟

بالی کجاست؟

بالی جزیره‌ای است متعلق به اندونزی. جالب اینکه خود اندونزی هم جزیره است. یعنی چندین جزیره  در کنار یکدیگر، اندونزی را تشکیل داده‌اند. برای همین به آن مجمع الجزایر می‌گویند. بالی دقیقاً در محل تلاقی اقیانوس آرام و هند قرار گرفته است. همین موضوع آب و هوای عجیبی برای جزیره ایجاد کرده.

تفریحات جزیره بالی

هیجان انگیزترین تفریحات جزیره بالی

از بازدید از مزارع برنج و معابد بودایی که بگذریم، تفریحات جزیره، مهم‌ترین فعالیت گردشگری آن هستند. افراد زیادی به شوق همین تفریحات، راهی بالی می‌شوند. ما در اینجا بهترین تفریحات جزیره را به شما معرفی می‌کنیم:

تفریحات جزیره بالی

  • غواصی کنید. غواصی در سواحل بالی حیرت انگیز است. موضوعات متنوعی هم دارد. می‌توانید به قصد اکتشاف بقایای کشتی‌های غرق شده غواصی کنید. یا اینکه با موجودات زیر دریا و دسته‌های ماهی شنا کنید. عکس و فیلم هم از شما تهیه می‌کنند. خوراک شبکه‌های مجازی‌تان فراهم است.
  • موج سواری کنید. اصلاً جزیره بالی با موج سواری‌هایش معروف شد. چرا شما امتحان نکنید؟
  • کایت سواری کنید. روی جزیره بین زمین و هوا معلق باشید. آن همه زیبایی را از بالا دیدن، نفس را بند می‌آورد.
  • رفتینگ را امتحان کنید. همان قایق سواری گروهی در رودخانه‌های خروشان. آدرنالین خون‌تان بالا می‌رود.
  • پیاده روی زیر دریا چیزی نیست که از دست بدهید. بله، درست خواندید. در آب‌های اطراف بالی، مسیرهایی وجود دارند که می‌توانید زیر آب قدم بزنید. کلاه و تجهیزات مخصوص هم به شما می‌دهند.
  • واتربوم بروید. واتربوم پارک آبی جزیره بالی است. تفریح در آن ریسک کمتری دارد. با خیال آسوده آب بازی کنید.

شاید خواندن این مطالب را نیز دوست داشته باشید:

غار قوری قلعه، سفر به اعماق زمین

پارک هنرمندان تهران، پاتوق من!

چادر مسافرتی خوب، به فکر یک سقفم

با تور سفر کنید، پولدار شوید

برای خواندن یک دنیا مطلب گردشگری به مجله دلتا سر بزنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنا…