بهترین دکوراسیون منزل، ۵ نکته که باید بدانید

۳
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
بهترین دکوراسیون منزل، دکوراسیونی است که مطابق سلیقه‎تان طراحی شود، زیرا تأثیر زیادی بر آرامش روح و روان‎ شما دارد.
بهترین دکوراسیون منزل

چقدر به محیط زندگی خود اهمیت می دهید؟ هیچ می‎دانید اگر نوع دکوراسیون منزل‎‎تان را مطابق سلیقه خود طراحی کنید، چه تأثیری بر آرامش روح و روان‎تان می‎گذارد؟ به قول یکی از شاعران آمریکایی «خانه همان‎ جایی است که وقتی قرار است به آن برگردیم، همه اجزایش آدم را به سوی خودش بکشد.»

برای بهترین دکوراسیون منزل، این ۵ نکته را به خاطر داشته باشید:

۱) با این ترفند ابعاد دیوار اتاق‎تان را تغییر دهید

اگر دیوارهای خانه شما ارتفاع کمی دارند، می‌توانید برای دکوراسیون خانه از تابلوهایی استفاده کنید که به‌صورت عمودی بر دیوارها نصب می‌شوند، این‌گونه تابلوها باعث می شود که دیوارها بلند تر نشان داده شوند و بر زیبایی آن ها بیفزایند. اگر دوست دارید دیوارهای اتاق‎تان پهن و طولانی به نظر بیاید، چندین تابلوی افقی را کنار هم قرار دهید.

بهترین دکوراسیون منزل

۲) رنگ دیوارها، از نور خانه‎ تأثیر می‎گیرند

نور سفید (نوری که همه طیف های رنگی را در خود دارد) رنگ‎ها را طبیعی و درخشان‎تر نشان می‎دهد و در مقابل نورهای زرد مقداری گرما و زردی به رنگ اضافه می‎کنندپس ؛ در دکوراسیون خانه به این نکته توجه ویژه‎ای داشته باشید.

دکوراسیون منزل

۳) از علاقه خود به رنگ مورد نظر مطمئن شوید

قبل از اینکه خانه‎ را رنگ آمیزی کنید، از علاقه‎تان به رنگ مورد نظر مطمئن شوید. برای این منظور کافی است که آن را در جای کوچکی امتحان کنید و زمانی که از شدت روشنی، تیرگی و یا درخشندگی رنگ اطمینان حاصل کردید آن را برای کل دیوارها به کار ببرید. نکته‎ی دیگری که در دکوراسیون منزل باید رعایت کنید، این است که رنگ را زیر همان نوری امتحان کنید که بیشترین وقت  را با آن می‎گذرانید.

بهترین دکوراسیون منزل

۴) با ترکیب رنگ‎ها می‎توانید در ابعاد خانه‎ی خود تأثیر بگذارید

مثلاً برای بزرگ نشان دادن خانه و فضای داخلی می‎توانید از رنگ های روشن استفاده کنید. برعکس، اگر فضای وسیعی در اختیار دارید و می‎خواهید که کوچک‎تر به نظر برسد، رنگ‎های تیره را انتخاب کنید.

بهترین دکوراسیون منزل

۵)تابلوهای کوچک را روی دیوارهای بزرگ نصب نکنید

با این کار هم از ارزش اثر هنری کم می شود و هم دیوار خانه کوچک به نظر می‎رسد. به یاد داشته باشید که تابلوهای هنری باید دو سوم پهنای دیوار را پوشش دهند تا جلوه بهتری داشته باشند. اگر تمایل به استفاده از تابلوهای بزرگ دارید، توجه داشته باشید که این‌گونه تابلوها باید بر روی دیوارهای اصلی  و تابلوهای کوچک روی دیوارهای کوچک‌تر نصب شوند.

بهترین دکوراسیون منزل

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون از  مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

تهرانگردی در نوروز یک تجربه بی‌نظیر در پایتخت

همه ما شهر بزرگ تهران را به عنوان یک شهر شلوغ با هوای آلوده می‌شناسیم اما همین شهر شلوغ در…