خانه ویدیو مقابله با سیل ، چگونه سیل را مغلوب کنیم ( + ویدئو )

مقابله با سیل ، چگونه سیل را مغلوب کنیم ( + ویدئو )

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در سال‎های خشکسالی بسیاری از ما فراموش کردیم که سیل هم خواهد آمد، به‎خصوص آن‎ها که باید تصمیم می‎گرفتند و عمل می‎کردند. باران‎های پایان سال 97 و آغاز سال 98، به همه نشان داد که باید سیل را جدی بگیریم.

مبتکران دربعضی از کشورهای پیشرفته، کار آن‎ها را که حوصله زیادی برای فکر کردن ندارند، ساده و برای مقابله با سیل، امکانات متنوعی طراحی و تولیدکرده و در اختیار مردم قرار داده‎اند.

برخی از این لوازم نوآورانه بسیار ساده و کارآمد و برای همه افراد قابل استفاده است. یکی از این وسایل جالب را در عکس زیر ملاحظه می‎کنید، کافی است آن را در چهارچوب درِ پارکینگ یا خانه‎تان قرار داده و با استفاده از یک آچار مخصوص آن را باز کرده و به دیواره‎های جانبی بچسبانید. با محکم شدن به چهارچوب در یا دیوار، جلوی نفوذ آب به درون خانه گرفته و از آسیب‎های احتمالی جلوگیری می‎شود.

مقابله با سیل

یکی دیگر از وسایل ابداع شده برای مقابل با سیل، نوعی کیسه است که درون آن با مواد پلیمری فوق جاذب پر شده است.

این کیسه‎های کوچک که عکس نمونه‎ای از آن را در زیر می‎بینید، پیش از استفاده و زمانی که خشک هستند، بسیار سبک و کم‎حجم بوده و تعداد بسیار زیادی از آن را می‎توان با خودرو یا سایر وسایل نقلیه جابه‎جا کرد و به محل بحران برد یا حتی اگر در دسترس عموم قرار گیرد، می‎توان در جایی از منزل یا محل کار آن را انبار کرد، تا به موقع برای مقابله با سیل به کار گرفته شود.

مقابله با سیل

بزرگ‎ترین حُسن این کیسه‎ها آن است که نیاز ندارند که پر یا خالی شوند و با آبی که جذب می‎کنند، سنگین شده و در جای خود قرار می‎گیرند، پس از فروکش کردن سیل، کم‎کم آب خود را از دست داده و به حالت اولیه باز می‎گردند.

در مورد نوآوری‎های فوق، یکی از جالب‎ترین ویدئوهای موجود را تقدیم شما کرده‎ایم.

 

شاید به این مطالب نیز علاقه‎مند باشید:

مقابله با سیل در شهر (+ویدئو)

چاپ ژله ای ظروف،جالب ودیدنی(+ویدئو)

خط عابر معلق برای حفظ جان عابران (+ویدئو)

دست‎ بند های تصویری ، فناوری فوق العاده (+ویدئو)

برای دیدن مطالب متنوع ودیدنی دربخش صدا وتصویر مجله دلتا با ما همراه باشید.

بیشتر ببینید در ویدیو

همچنین بخوانید

ماهیگیری یک پرنده به سبک انسان‌ها