پرندگان بهشت چگونه اند؟ (+ویدئو)

۹
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرندگان بهشتی از زیباترین پرندگان این کره خاکی هستند که گاه انسان از تنوع فرم ورنگ آن ها انگشت حیرت به دندان می گزد. این موجودات جالب در ایام مختلف به هنگام انتخاب زوج حرکات جذابی را انجام میدهند که در پایان متن ویدئوی آن تقدیم می شود.
پرنده بهشتی

نگاهی به انواع پرندگان بهشتی

پرنده ویلسون (Wilson’s Bird)

این گونه از پرندگان بهشتی در مالزی وجود دارد و بطور کلی زیستگاه آن‎ها در جنگل‌های کم باران است .بیشتر رنگ‌های این پرنده، قرمز و سیاه با تاج‌هایی به رنگ زرد و فیروزه‌ای است.آنها از حشرات کوچک و میوه‌ها تغذیه می‌کنند و به دلیل از دست دادن زیستگاه در حال انقراض هستند.

پرندگان بهشتی

 شاهِ پرندگان (King Bird)

این پرنده به عنوان رنگین ترین گونه در میان پرندگان بهشتی شناخته شده است.اندازه ای حدود ۱۶ سانتی متر دارد. آنها میوه هایی چون پرتقال را دوست دارند و در جنگل‌های گینه نو فراوان هستند.

پرندگان بهشتی

پرنده راجیانا Raggiana Bird

این پرنده بهشتی همچون شاه پرندگان در جزیره گینه نو وجود دارد؛ اما اکثر آنها در جنوب و شمالِ شرق این جزیره توزیع شده‌اند.این پرنده روشی متفاوت در پرواز دارد.

پرندگان بهشتی

پرنده قرمز(Red Bird)

پرندۀ قرمز رنگ  نوعی دیگر از پرندگان بهشتی است که، به خاطر پرهای قرمز بَرّاقش ظاهری غیر معمولی به خود گرفته است. این پرنده در اندونزی زندگی می‎کند. آنها از انواع توت‌ها و پرتقال‌ تغذیه کرده و در طول فصل جفت‌گیری، پرندگان نر با انجام نمایش‌های تحسین برانگیز، جنس ماده را جذب خود می‌کنند.

پرنده بهشتی قرمز

پرنده روبان داربهشتیRibbon-Tailed Astrapia

این پرندگان به خاطر دم سفید و مانند روبان خود به این نام معروفند ؛ و در محدوده جنگل‌های آلپ در غارهای مرکزی گینه نو پیدا شده‌اند.این پرندگان در پرواز دچار مشکل هستند و تنها دلیل آن دم بلندی است که دارند، و هدف از این دم‌های زیبا، جذب پرندگان ماده است.

پرنده بهشتی

زیباترین پرنده بهشت Greater Bird of Paradise

این گونۀ فوق العاده زیبا در تپه های جنوب غربی گینه نو و اندونزی وجود دارد.عنبیه آنها به رنگ زرد است و عاشق حشرات و دانه‌‌ هستند.

پرنده بهشتی

پرنده تفنگدارویکتوریایی Victoria’s Riflebird

این پرنده بسیار کوچک است و در مناطق گرمسیر و مرطوب زندگی می‌کند و به تازگی در شمالِ شرقی استرالیا یافت شده است. نامگذاری این پرنده به نام ویکتوریا به دلیل شباهت آن با ظاهر تفنگداران انگلیس است.

پرنده بهشتی

پرندۀ دم سیمی Twelve-wired Bird

این پرنده بهشتی دُمی دارد که گویا به آن ۱۲ سیم وصل شده است.عِنبیه چشمان این پرنده قرمز رنگ بوده و در سراسر اندونزی این پرنده را می‌توان پیدا کرد.

پرنده بهشتی

پرنده کوچک بهشت Lesser Bird of Paradise

این پرندگان زیبا اغلب در جنگل های باتلاقی کمین کرده و در شمال گینه نو یافت می‌شوند و از اغلبِ میوه ها و حشرات تغذیه می‌کنند.

پرنده بهشتی

پادشاه ساکسون king of saxon

این پرنده از نژاد ژرمن بوده و عاشق انواع توت‌ها است.آن ها صدایی بسیار زیبا دارند و طرفداران این گونه از پرندگان بهشتی نوای سِحر انگیزش را ،شگفت انگیزترین صدا در دنیا می‌دانند.

پرنده بهشتی

تصاویر های پرندگان بهشتی بسیار زیبااست، اما آنچه که در ویدئوی پایان مطلب تقدیم شما کرده‎ایم، مستندی جالب درباره این پرندگان است که برای لحظاتی شما را به خود مشغول خواهد کرد.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیرایی

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها و نحوه باز و بسته شدنشان تاثیر می‌گذارد. در این مطل…