طراحی باغ های کوچک

۱۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طراحی باغ‌های کوچک و پاسیو‌ها، فضایی آرام و دلنشین ایجاد می‌کنند و مکانی امن برای فرار از روزمرگی‌ها هستند.
طراحی باغ

باغ‌های کوچک نسبت به باغ‌های بزرگ مکان‌های مناسبی برای به‌اجرا در‌آوردن تخیلات فردی هستند. حتماً در این فضا‌ها مکانی برای پرورش گیاهان داشته باشید. یکی از این ایده‌ها ساختن دیوار سبز است که جایگاه ویژه‌ای در طراحی  باغ‌ها پیدا کرده است. کاشت گیاه به‌ویژه گیاهان رونده روی دیوار، بهترین راه برای استفادۀ کاربردی در طراحی باغ‌ محسوب می‎شوند. برای داشتن باغی سرسبز حتماً نیاز به کاشت چمن نیست. استفاده از سنگ‌ریزه به‌عنوان کفپوش باغ، ایدۀ خوبی برای باغ‌های کوچک است. در چنین فضایی می‌توان از گلدان‌هایی با گیاهان مختلف، کوتاه و بلند استفاده کرد.

استفاده از رنگ سفید برای دیوار‌ها

طراحی باغ

از رنگ سفید معمولاً برای فضا‌های کوچک استفاده می‌شود، چرا که این رنگ باعث روشن‌تر شدن و بزرگ‌تر نشان دادن فضا می‌شود. اگر دیوارهای آجری را با رنگ سفید رنگ‌آمیزی  و در کنار آن از مبلمان سفید رنگ استفاده کنید، یک طرح تابستانی بسیار زیبا خواهید داشت.

ایجاد دیواره‌های کوتاه

ممکن است محوطۀ نشیمن باغ فضایی به اندازۀ یک یا دو صندلی داشته باشد و دچار کمبود فضای نشیمن باشید. با ساخت دیواره‌ای کوتاه با فاصله از دیوار، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا از فضای داخل آن برای کاشت گیاهان و از لبۀ آن به‌عنوان محلی برای نشستن استفاده و همچنین می‌توانید از کوسن‌هایی که با رنگ گل‌ها هماهنگی دارند، در این قسمت استفاده کنید.

استفاده از مبلمان رنگی

طراحی باغ

تراس‌های کوچک می‌توانند به مکانی زیبا و خاص تبدیل شوند. استفاده از سنگ‌فرش‌هایی از جنس سنگ‌های تراورتن، نمایی به سبک روستیک ایجاد می‌کند؛در این‎جا  یک مبلمان راحت برای ایجاد فضایی ایده‌آل نیاز دارید. رنگ مبلمانی که از آن در طراحی باغ استفاده می‌کنید، تأثیر زیادی بر زیبایی باغ خواهد داشت. استفاده از مبل‌های صورتی و نارنجی ترکیب خوبی ایجاد می‌کند. ضمناً استفاده از مبل آبی فیروزه‌ای را فراموش نکنید.

بازی با رنگ‌ها

ممکن است قسمتی از محوطۀ باغ کوچک خود را به محلی برای صرف غذا تبدیل کنید. برای انجام این کار تنها استفاده از یک میز کوچک، صندلی و یک چتر آفتابی بزرگ نیاز است. میز را به وسیلۀ رومیزی و لیوان‌های رنگی تزئین کنید و در کنار خانواده و دوستان از چنین فضایی لذت ببرید.

بازسازی فضا‌های غیر‌قابل استفاده

حتی کوچکترین فضا‌ها هم می‌توانند به‌عنوان مکانی زیبا مورد استفاده قرار گیرند. اگر قسمتی از خانه یا محوطۀ باغ  بدون استفاده است، می‌توانید با میز و نیمکت‌هایی به سبک روستیک، نقطه‌ای به عنوان کانون مرکزی ایجاد کنید. استفاده از گل‌های زرد و نارنجی، گلدان‌های سنگی و مجسمه‌های زیبا باعث ایجاد فضایی چشم‌نواز می‌شوند.

منبع: ساختمانچی

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون، از  مجله دلتادیدن کنید.

 • ساعت دیواری مدرن

  تاثیر ساعت دیواری در دکوراسیون منزل

  بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ساعت در دکوراسیون نقش چندانی ندارد و فقط یک وسیله کاربردی …
 • فرش در دکوراسیون منزل

  قوانین پهن کردن فرش

  هر کسی دوست دارد زیباترین و بهترین فرش را برای منزل خود بخرد. اما نکته‌ای که باید خیلی به …
 • مدل های جدید دکوراسیون

  اصول قدیمی چیدمان را فراموش کنید

  خیلی از ما وقتی از قوانین و اصولی پیروی می‌کنیم، دیگر به سختی از آن‌ها دست می‌کشیم و سراغ …
بیشتر ببینید در دکوراسیون داخلی

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…