خانه گوناگون ژاپن سریع ترین قطار جهان را می سازد

ژاپن سریع ترین قطار جهان را می سازد

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سریع‌ ترین قطار گلوله‌ای جهان در ژاپن رونمایی شد. سرعت این قطار که Alfa-X نام گرفته به 360 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و ۱۰ واگن دارد.

سریع ترین قطار جهان با نامه Alfa-X مجهز به دماغه  ۲۲ متری در ژاپن رونمایی شد. این قطار با سرعتی معادل ۳۶۰ کیلومتر برساعت در مرحله آزمایش است و تا ۲۰۳۰ میلادی به طور عملیاتی حرکت می کند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از خبرگزاری مهر،به این ترتیب فرایند آزمایش سه ساله این قطار آغاز شد. این درحالی است که ژاپن سعی دارد شبکه قطارهای گلوله‌ای خود را گسترش دهد و به همین دلیل مطابق برنامه بهره‌برداری از این قطار تا سال ۲۰۳۰ میلادی عملیاتی می‌شود.

از این قطار برای خدمت رسانی به ساپورو مهمترین شهر در ایالت هوکایدو ژاپنی استفاده می‌شود. اگر قطار مذکور بتواند به سرعت گفته شده دست یابد سفر ۱۱ ساعته بین توکیو و ساپورو را به کمتر از نصف رسانده و به ۴.۵ ساعت کاهش می‌دهد.

قطار سریع السیر

این قطار مجهز به فناوری‌های متعددی است و علاوه بر ترمز معمولی مجهز به نوعی ترمز هوایی نیز هست. مدیر شرکت راه آهن شرق ژاپن می‌گوید: توسعه نسل آینده قطارهای گلوله‌ای در ژاپن مبتنی بر عملکرد بهتر، راحتی بیشتر، محیط عملیاتی بهتر و نوآوری‌های متعدد است.

علاوه بر این موارد قطار مذکور مجهز به ویژگی‌هایی است که از آسیب پذیری آن در برابر زلزله می‎کاهد. همچنین دماغه ۲۲متری آن طوری طراحی شده تا از میزان سروصدا و فشار در سرعت‌های بالا کم کند و قطار راحت تر وارد تونل شود.

هم اکنون سریع‌ ترین قطار جهان با سرعت ۳۲۰ کیلومتر برساعت در ژاپن و فرانسه فعالیت می‌کند.

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از این قطار را مشاهده کنید.

برای دیدین مطالب مرتبط صفحه گوناگون مجله دلتا را ببینید.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…