خانه ات را تا کن و با خود ببر

۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر تاکنون تصور می کردید که تاشو بودن ،فقط مختص چیز هایی مثل صندلی وگوشی موبایل است اشتباه می کنید،شرکت هایی در دنیا هستند که کارشان ممکن کردن ناممکن هاست. برخی از این شرکت ها خانه هایی ساخته اند که با جمع شدن ،قابلیت همراه شدن با اتومبیل شما را دارند.اگر به دانستن مطالب بیشتری در باره خانه های تاشو وسیار علاقمندید ادامه مطلب را بخوانید.
خانه تاشو

خانه تاشو

اولین خانه های تاشو

اولین خانه‎های سفری که اندکی هم تاشو بودند، در آمریکا ساخته شد، تا برای کسانی که می خواستند هر روز در نقطه‎ای به اکتشاف بپردازند،  به عنوان سرپناه استفاده شود. عملا” تاریخ ظهور این خانه‎ها با تولید انبوه اتومبیل در اوایل قرن بیستم گره خورده است، خانه های سیار برروی چرخ قرار داشته و با عنوان کمپینگ یا کاروان به دنبال خودروها کشیده می شدند.

خانه های سیار

سالها بعد با افزایش قدرت، تنوع اتومبیل ها وگسترش جاده ها و همچنین پدید آمدن افرادی که به هر دلیل امکان خانه دار شدن نداشتند، و یا اصولا هر از چندگاهی از نقطه ای به نقطه دیگرنقل مکان می‎کردند، این کاروان های کوچک بیشتربه یک منزل مسکونی شبیه شدند و عنوان خانه های سیار را به خود گرفتند.

خانه های سیار، معمولاً در دو اندازه single-wides و double-wides تولید می‌شوند.

گروه اول ۵٫۵ متریا کمتر درعرض و ۲۷ متریا کمتر درطول اندازه دارند و به عنوان یک واحد (یکجا) به محل نصب، یدک کشیده می‌شوند.

گروه دوم  ۶٫۱ متریا بیشتر عرض و ۲۷ متریا کمتر طول دارند و بر پشت تریلر گذاشته و حمل می‌شوند.

خانه‌های سیار اغلب در زمین‌های اجاره‌ای جایابی و مستقر می‌شوند که به آنها پارکینگ تریلر (کمپینگ کاروان) گفته می‌شود.

کاروان

پارک تریلرچیست؟

پارکهای تریلر،مکان هایی هستند که برای توقف چند ماهۀ خانه های سیار آماده می شوند؛ اغلب پارکهای تریلر، خدمات و امکانات پایه مانند  آب و فاضلاب ،برق ،گاز و دیگر امکانات رفاهی از قبیل امکانات دفع زباله، استخر و زمین بازی را  برای استفاده کنندگان فراهم می‌کنند.

بیش از ۳۸۰۰۰ تریلر پارک در ایالات متحده وجود دارد که ظرفیت ۵ تا بیش از ۱۰۰۰ خانه را دارد.

خانه های تاشوی جدید وامکانات عجیب شان

 در سالهای اخیر شرکت هایی مبتکر دردنیا خانه هایی ساخته اند که با جمع شدن، قابلیت همراه شدن با اتومبیل شما را دارند. بعضی دیگر از مبتکرین خلاقِ این صنعت با استفاده از قابلیت‎های فوق العادۀ هنر اوریگامی ، خانه هایی تاشو با ابعاد بزرگ و جادار را چنان در هم جمع میکنند که باورکردنی نیست. البته ابعاد این منازل متحرک بزرگتر از آن است که توی پارکینگ جا شود و یا با ماشین تان حمل شود.

خانه تاشو

درون این خانه های تاشو مثل خانه‎های ثابت،کاملا جذاب وزیبا بوده ،و شیوه تاشدن و در هم فرورفتن بخشهای مختلف آن،چنان خلاقانه وجالب است که بیننده را مبهوت میکند.

ما برای شما ویدئویی در همین زمینه قرار داده ایم ،که بارها وبارها قابل دیدن و لذت بردن است.

با ویدئوهای جذاب بخش صدا وتصویر مجله دلتا همراه باشید.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…