من عاشق تو هستم/ این گفت و گو ندارد

۳
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کباب، فقط غذای ایرانی­‎ها نیست. مردم قفقاز نیز کباب دارند که البته کمی با کباب ایرانی­‎ها متفاوت است. کباب ترکی یا دونر کباب نیز ایرانی محسوب نمی­‎شود.
کباب ایرانی

بوی کباب ایرانی می‎­تواند مرده را زنده کند و این را فقط عاشقان کباب درک می­‎کنند. کباب یک غذای کاملا گوشتی است. بنابراین اگر گیاه­‎خوار هستید این مطلب به دردتان نمی­خورد. کباب از معروف‎­ترین غذاهای ایرانی است و انواع مختلفی دارد. کباب کوبیده، کباب چنجه یا برگ، شیشلیک، جوجه کباب، دنده کباب، کباب بناب و کباب سلطانی از معروف­‎ترین کباب­های ایرانی هستند. دل و جگر نیز در گروه کباب‎­ها قرار دارند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید در بین ایرانی­‎ها اقوام لر به کباب­‎خورترین افراد ایرانی شهرت دارند و کباب­‎هایشان حرف ندارد.

کباب ایرانی

اشک کباب

یک کباب اصیل ایرانی باید روی ذغال پخته شود. کباب‎پزان حرفه‎­ای ذغال را روی منقل قرار می‌دهند و آن را آتش می­‎زنند. ذغال آتش گرفته را با بادبزن باد می‌زنند تا دودش از بین برود. سیخ‌های کباب را کنار همدیگر روی منقل می‌چینند. سپس با بادبزن باد می‌زنند تا ذغال بیشتر بسوزد و کباب‌ها پخته شوند. در این مرحله است که چربی گوشت که روی حرارت قرار گرفته است، ذوب می‌شود و به صورت قطراتی روی ذغال می‌چکد. به این قطرات اشک کباب می‌گویند که صدای جلز و ولز اشتها برانگیزی ایجاد می‎­کند و شاعر(صائب تبریزی) درباره آن فرموده: اشک کباب موجب طغیان آتش است.

از زمانی که منقل‌های گازی، باربیکیوهای آماده، بادبزن­‎های برقی و دستگاه‎­های به سیخ کشیدن اتوماتیک گوشت اختراع شده‎­اند، استفاده از ذغال کم‌کم دارد فراموش می‌شود و مراسم کباب‎پزی دیگر شور و شوق و آداب قدیم را ندارد.

یک کباب ایرانی همه ‎چیز تمام

کباب، فقط غذای ایرانی­‎ها نیست. مردم قفقاز نیز کباب دارند که البته کمی با کباب ایرانی­‎ها متفاوت است. کباب ترکی یا دونر کباب نیز ایرانی محسوب نمی­‎شود. کباب خوردن ما ایرانی­‎ها آداب خاصی دارد. کباب به شیوه سنتی باید با چلو، یعنی برنجی که آبکش شده است، خورده شود. کباب‎سراهای قدیمی چلوکباب را به جای بشقاب، در دیس­‎های بیضی سرو می‎­کنند. گوجه کبابی و گاهی فلفل کبابی هم همراه با کباب در ظرف قرار داده می‎­شوند و روی چلو، برنج زعفرانی می‎­ریزند. کره حیوانی نیز بخش جدانشدنی چلو کباب ایرانی است. انداختن یک عدد زرده تخم مرغ خام روی چلو نیز رسمی قدیمی است که کم کم دارد از بین می­‎رود.

کباب ایرانی

نان زیر کباب

یکی از آداب کباب پختن، جدا کردن آن با یک تکه نان از سیخ کباب و قرار دادنش در ظرفی است که کَفَ­‎اش نان قرار داده­‎اند. چربی و عصاره کباب روی نان می‎­ریزد و آن را بسیار لذیذ می­‎کند. در حدی که در فرهنگ عامیانه به هر چیزی که بسیار دوست داشتنی و عزیز است، “نان زیر کباب” می­‎گویند. اگر کلسترول، تری گلیسیرید و اوره خونتان بالاست، از خوردن نان زیر کباب خودداری کنید. مصرف اسیدهای طبیعی مثل آب نارنج یا لیمو ترش با کباب ایرانی توصیه می­‎شود. این اسیدهای طبیعی به هضم بهتر کباب کمک می­‎کنند و طعم و مزه بهتری نیز به آن می­‎دهند.

 

برای دیدن مطالب بیشتر درباره‌ گوناگون از مجله دلتا دیدن کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

بهترین تقویت‌کننده‌های ناخن که برای شما معجزه می‌کند

یکی از علل شایع آسیب به ناخن خشک شدن بافت ناخن و اطراف آن است که باید با تامین رطوبت مورد …