قیمت روز کلنگی و آپارتمان

۱۶
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
متوسط قیمت روز فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۰ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۶۳ سال بوده است.
قیمت روز

مرکز آمار ایران در گزارشی اعلام کرده است متوسط قیمت یک متر مربع زمین یا زمین کلنگی در شهر تهران به طور متوسط به حدود ۱۴ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است که در قیاس با فصل قبل از آن یعنی پاییز ۹۷ افزایشی ۴۴.۶ درصدی و نسبت به زمستان سال ۱۳۹۶ رشدی برابر با ۱۴۲.۸ درصد را نشان می‌دهد.

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصادآنلاین، بررسی مرکز آمار ایران نشان می‎دهد قیمت روز گران‎ترین زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی در تهران ۶۳ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان است اما، حداقل قیمت زمین معامله و ثبت شده در سامانه املاک، یک میلیون و ۴۳۷ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت روز
متوسط قیمت روز فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۰ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۶۳ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۶۲.۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸۶.۹ درصد، افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی، برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۳۴۳۰۶۷ریال با میانگین مساحت ۹۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۶۵ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱.۹درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۱.۷ درصد، افزایش داشته است.

چند پیشنهاد مجله دلتا برای شما:

روش‎های خانگی فراری دادن حشرات مزاحم
آخرین اخبار بازار مسکن
۱۰ راز موفقیت یک مشاور املاک حرفه‌ای
بزرگ‎ترین آتریوم چرخان جهان
پس‌انداز ؛ راه خانه‌دار شدن نیست

آخرین خبرهای بازار مسکن را در صفحه های خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا ، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، بخوانید.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

علائم کبد چرب را بشناسیم

علائم کبد چرب طیفی محدود و قابل شناسایی هستند. کبد چرب به وضعیتی اطلاق می‌شود که چربی به‌ط…