نکات ضروری برای انتخاب رنگ اتاق خواب

۱۶
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتخاب رنگ اتاق خواب ما باید به‌گونه‌ای باشد که در آن بتوانید استراحت خوب و کافی داشته باشید. داشتن احساس آرامش در اتاق بسیار مهم است.
رنگ اتاق خواب

همانطور که می‌دانید اتاق خواب محل آرامش و استراحت افراد است. همه ما دوست داریم زمانی‌که وارد اتاق خواب  می‌شویم، احساس آرامش داشته باشیم. به همین دلیل به رعایت نکاتی از قبیل ترکیب رنگ اتاق خواب، دکوراسیون داخلی آن، شرایط روحی خود و… باید اهمیت دهیم. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به چند نکته طلایی برای انتخاب رنگ اتاق خواب بپردازیم.

استفاده از رنگ‌های گرم یا سرد در اتاق خواب

برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید شرایط آب و هوایی محیطی که در آن زندگی می‌کنید را در نظر بگیرید. مثلاً اگر شما در جایی زندگی می‌کنید که از لحاظ جغرافیایی بیشتر روزها سرد است، بهتر است از رنگ‌های گرم مثل قرمز، زرد پر رنگ، نارنجی و سایر رنگ‌های گرم استفاده کنید و بالعکس. با رعایت این نکته می‌توانید هنگام ورود به اتاق خواب خود حس گرما یا خنکی را برای خود زنده کنید و به طور ناخودآگاه از آن تاثیر بگیرید.

توجه به شرایط روحی خود

دقت به این مورد هنگام انتخاب رنگ و نقاشی اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است.  اگر شما فردی هستید که استرس و انرژی بیش از حدی دارید، سعی کنید اتاق خواب خود را با رنگ‌های آرام‌بخش مثل آبی آسمانی، صورتی ملایم، سبز، سفید و … رنگ‌آمیزی کنید.

مکمل

تاثیر نور بر نقاشی اتاق خواب

ممکن است اتاق شما به‌گونه‌ای باشد که در آن پنجره‌ای وجود نداشته باشد یا نور کافی در طول روز داخل اتاق نمی‌شود. بنابراین هنگام انتخاب رنگ باید از رنگ‌های روشن مانند سفید، لیمویی، یاسی، آبی کم‌رنگ، کرم و … استفاده کنید.

رنگ سرد

 تاثیرات رنگ‌ها بر ابعاد اتاق خواب

اگر اتاق خواب شما بزرگ است، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های گرم و تیره، اتاق خواب خود را کوچک‌تر نشان دهید. همچنین با استفاده از رنگ‌های روشن، برای اتاق‌های کوچک، آن‌ را بزرگ‌تر جلوه دهید.

کفپوش

هماهنگی رنگ و دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دقت داشته باشید زمانی‌که می‌خواهید اتاق خواب خود را رنگ کنید، رنگی متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ‌هایی که‌ هارمونی و هم‌نشینی زیبایی با وسایل اتاق خواب دارند، استفاده کنید.

رنگ گرم

خلاقیت ترکیب رنگ‌ها در نقاشی اتاق خواب

شما می‌توانید با استفاده از ترکیب‌های زیبا، هر یک از دیوارهای اتاق خواب خود را با رنگی مناسب رنگ آمیزی کنید و جلوه‌ای خاص به اتاق خود ببخشید. به عنوان مثال استفاده از ترکیب رنگ‌های: طوسی و صورتی، سفید و آبی، سبز و لیمویی، طوسی و بنفش، سفید و مشکی، طوسی و زرد و … می‌تواند بسیار خلاقانه و منحصربه‌فرد باشد.

ترکیب کاغذدیواری و رنگ نیز می‌تواند ایده‌ای جذاب باشد.

سفید

رابطه کفپوش اتاق خواب با رنگ دیوارها

هنگام اقدام به نقاشی اتاق، کفپوش اتاق را نیز در نظر داشته باشید. اگر کفپوش اتاق خواب شما تیره است بهتر است از رنگ‌های روشن برای اتاق خواب استفاده کنید. هنگام استفاده از کاغذ دیواری نیز این نکته را رعایت کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب ترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچک را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تزیین گلدان در خانه با ایده‌های ساده و ارزان

گلدان‌های زیبا و منحصربه‌فرد جذابیت و زیبایی گیاهان خانه شما را دوچندان می‌کنند. برای تغیی…