خانه دکوراسیون نکات ضروری برای انتخاب رنگ اتاق خواب

نکات ضروری برای انتخاب رنگ اتاق خواب

۱۳
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
انتخاب رنگ اتاق خوابتان باید به‌گونه‌ای باشد که در آن بتوانید استراحت خوب و کافی داشته باشید، داشتن احساس آرامش در اتاق بسیار مهم است.
رنگ اتاق خواب

همانطور که می‌دانید اتاق خواب محل آرامش و استراحت افراد است. همه ما دوست داریم زمانی‌که وارد اتاق خواب خود می‌شویم، احساس آرامش داشته باشیم؛ به همین دلیل به رعایت نکاتی از قبیل ترکیب رنگ اتاق خواب، دکوراسیون داخلی آن، شرایط روحی خود و … پردازیم. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به چند نکته طلایی برای انتخاب رنگ اتاق خواب پردازیم.

۱. استفاده از رنگ‌های گرم یا سرد در اتاق خواب

نور

به گزارش به نقل از نکت؛ برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید شرایط آب و هوایی محیطی که در آن زندگی می‌کنید را در نظر بگیرید. مثلاً اگر شما در جایی زندگی می‌کنید که از لحاظ جغرافیایی بیشتر روزها سرد است، بهتر است از رنگ‌های گرم مثل قرمز، زرد پر رنگ، نارنجی، و سایر رنگ‌های گرم دیگر استفاده کنید و بالعکس. با رعایت این نکته می‌توانید هنگام ورود به اتاق خواب خود حس گرما یا خنکی را برای خود زنده کنید و به طور ناخودآگاه از آن تاثیر بگیرید.

توجه به شرایط روحی خود

مکمل

دقت به این مورد هنگام انتخاب رنگ و نقاشی اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است.  اگر شما فردی هستید که استرس و انرژی بیش از حدی دارید، سعی کنید اتاق خواب خود را با رنگ‌های آرامش‌بخش مثل آبی آسمانی، صورتی ملایم، سبز، سفید و … رنگ‌آمیزی کنید.

تاثیر نور بر نقاشی اتاق خواب

رنگ سرد

اگر اتاق شما به‌گونه‌ای است که در آن پنجره‌ای وجود ندارد یا نور کافی در طول روز داخل اتاق نمی‌شود، هنگام انتخاب رنگ باید از رنگ‌های روشن مانند سفید، لیمویی، یاسی، آبی کم‌رنگ، کرم و … استفاده کنید.

 تاثیرات رنگ‌ها بر ابعاد اتاق خواب

کفپوش

اگر اتاق خواب شما بزرگ است، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های گرم و تیره، اتاق خواب خود را کوچک‌تر نشان دهید یا با استفاده از رنگ‌های روشن، برای اتاق‌های کوچک آن‌را بزرگ‌تر جلوه دهید.

هماهنگی رنگ و دکوراسیون داخلی اتاق خواب

رنگ گرم

دقت داشته باشید زمانی‌که می‌خواهید اتاق خواب خود را رنگ کنید، رنگی متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ‌هایی که‌ هارمونی و هم‌نشینی زیبایی با وسایل اتاق خواب تشکیل می‌دهند، استفاده کنید.

خلاقیت ترکیب رنگ‌ها در نقاشی اتاق خواب

سفید

شما می‌توانید با استفاده از ترکیب‌های زیبا، هر یک از دیوارهای اتاق خواب خود را با رنگی مناسب رنگ آمیزی کنید و جلوه‌ای خاص به اتاق خود ببخشید. به عنوان مثال استفاده از ترکیب رنگ‌های: طوسی و صورتی، سفید و آبی، سبز و لیمویی، طوسی و بنفش، سفید و مشکی، طوسی و زرد و … می‌تواند بسیار خلاقانه و منحصربه‌فرد باشد. ترکیب کاغذدیواری و رنگ نیز می‌تواند ایده‌ای جذاب باشد.

رابطه کف‌پوش اتاق خواب با رنگ دیوارها

 رنگ خنثی

هنگام اقدام به نقاشی اتاق، کف‌پوش اتاق را نیز در نظر داشته باشید. اگر کف‌پوش اتاق خواب شما تیره است بهتر است از رنگ‌های روشن برای اتاق خواب استفاده کنید. هنگام استفاده از کاغذ دیواری نیز این نکته را رعایت کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

انتخاب پرده مناسب برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مکانی است که در آن از مهمان‌های خود پذیرایی می‌کنیم. باید پرده این اتاق را متنا…