موزه حقوق بشر کانادا

۲
14
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مساحت موزه حقوق بشر کانادا 7000 مترمربع و با ارتفاع 100 متر است. هزینه ساخت آن، مبلغ 351 میلیون دلار کانادا بوده است.
موزه
موزه حقوق بشر کانادا، نخستین موزه در دنیا است که به صورت انحصاری به حقوق بشر و سیر تکاملی آن از گذشته تا زمان حال پرداخته است. این موزه جالب و دیدنی، در تاریخ یازدهم نوامبر سال ۲۰۱۴ میلادی، روی تپه‎ای در منطقه تیندال لایمستون در شهر وینیپگ، مرکز استان منیتوبا در کشور کانادا، فعالیت خود را آغاز کرده است.
غیر از دیدنی‎های این موزه و جذب گردشگران بی‎شمار به سمت کانادا، در زمینه آموزش حقوق بشر برای بازدیدکنندگان، همایش و کلاس‎های مختلف نیز برگزار می‎کند.
موزه

طراحی آن بر عهده «آنتوان پری داک » بوده  و مساحت آن ۷۰۰۰ مترمربع، با ارتفاع ۱۰۰ متر و هزینه ساخت آن مبلغ ۳۵۱ میلیون دلار کانادا بوده است.

اهداف گشایش موزه حقوق بشر

 اشکال هندسی و رنگ‎بندی جالب از خصوصیات این ساختمان است. در این موزه، تصاویری از کشتارهای دسته‎جمعی، ترورها،  قتل عام و قربانی کردن انسان‎ها در طول تاریخ بشریت به نمایش گذاشته شده است؛ در حقیقت، داستان زندگی افرادی که در زمینه حقوق بشر فعال بوده‎اند؛ برای بینندگان قرار داده شده تا موجب افزایش درک عمومی از حقوق بشر، ترویج احترام به دیگران، حفظ میراث فرهنگی کانادا و نشان دادن آن به مردم سراسر جهان شوند.

موزه

گفته می‎شود چشم‎انداز طراح این موزه، ارائه یک ساختمان به‎شکل یک سفر بوده و با ساخته شدن موزه، این طرح عملی شده است. به این معنی که بازدیدکنندگان سفر خود را با ورود به موزه آغاز می‎کنند. ابتدا از تالار بزرگ به موزه وارد شده و بعد از عبور از فضاهای تودرتو، پیش از رسیدن به برج امید، از طریق یک پلکان بلند، به محلی منتقل می‎شوند که از آن‎جا بتوانند مرکز شهر وینیپگ را تماشا کنند و این یک سفر کوچک و دلپذیر است.

چند پیشنهاد مجله دلتا برای شما:

عواقب حذف قیمت ملک از آگهی‎‎ها

هتل ، آن هم برای زرافه‎ها! ( + ویدئو )

شرایط درج قیمت مسکن در آگهی‎ها

 

برای آگاهی از مطالب روزآمد و متنوع، به صفحه‎های  دکوراسیون و گوناگون مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی عجیب با تابوت و جنازه‌های آویزان

این بار می‌خواهیم به جایی برویم که با نام تابوت‌های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مر…