خانه گزارش های ملکی آخرین آمار قیمت آپارتمان در تهران

آخرین آمار قیمت آپارتمان در تهران

۶
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اطلاعات ثبت شده در سامانه  بازار املاک ایران از آخرین معاملات آپارتمان درسه روز گذشته نشان می‌دهد که عمده آپارتمان‌های فروخته شده در این روزها  عمر بنای بیش از ۱۰ سال و بسیاری از آن‎ها نیز بیش از ۱۵ سال  عمر دارند.
قیمت آپارتمان در تهران

آخرین آمار قیمت آپارتمان در تهران نشان می‎دهد طی ۱۰روز نخست اردیبهشت‎ماه امسال، حدود ۲ هزار معامله خریدوفروش آپارتمان مسکونی در تهران انجام شده است.

بازار معاملات املاک در اردیبهشت‎ماه، با وجود سردرگمی در قیمت‎ها،  نسبت به فروردین  گرم‎تر بوده است. البته این به آن معنا نیست که رونق به بازار مسکن بازگشته؛ چراکه در چند ماه اخیر، معاملات املاک در هر ماه، حدود ۱۰ هزار مورد، کاهش یا افزایش داشته است. این موضوع نشان می‎دهد که میزان معاملات طی  بازه زمانی یاد شده، در وضعیت رکود بوده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از دنیای اقتصاد، اطلاعات ثبت شده در سامانه  بازار املاک ایران از آخرین معاملات آپارتمان در سه روز گذشته، نشان می‌دهد عمده آپارتمان‌های فروخته شده در این روزها  عمر بنای بیش از ۱۰ سال و بسیاری از آن‎ها نیز بیش از ۱۵ سال  عمر دارند.

در مقابل، کمتر از یک‌سوم آپارتمان‌های فروخته شده در این مدت، تا پنج سال ساخت بوده‌اند که تعداد واحدهای نوساز در میان آن‎ها نیز انگشت‌شمار است.

قیمت آپارتمان در تهران

اما تا دهم اردیبهشت‎ماه ۹۸ که سطح قیمت آپارتمان در تهران در بالاترین حد یک سال اخیر قرار گرفته است و دیگر بین قدرت خرید متقاضیان مسکن با این‎گونه قیمت‌های پیشنهادی سرسام‌آور تناسبی وجود ندارد؛ به‎نظر می‌رسد متقاضیان مصرفی برای خرید آپارتمان قدیمی و با عمر بیش از ۱۰ سال، بیش از هر زمان دیگر، چاره‎ای جز خرید آپارتمان‎های قدیمی نداشته‎اند. حال باید دید این وضعیت در آمار رسمی منتشر شده  بازار مسکن که در پایان اردیبهشت‎ماه، از قیمت آپارتمان در تهران گزارش می‎شود نیز به شکل محسوس منعکس خواهد شد؟

قیمت آپارتمان در تهران

بیشتر بخوانید:

تحولات قیمت مسکن در تهران طی سال ۹۷

بررسی بازار مسکن در فروردین ۹۸

با صفحه‎های خبر و گزارش و اخبار مسکن مجله دلتا همراه شوید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…