خانه دکوراسیون سونا ؛ به شکل تخم‎مرغ طلا!

سونا ؛ به شکل تخم‎مرغ طلا!

۰
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این اثر هنری جذاب، می‎تواند به صورت هم‎زمان، 8 نفر را در خود جای دهد تا از امکانات آن بهره ببرند.
سونا

یکی از دیدنی‎های جهان که می‎تواند در دنیای مدرن امروز، نگاه همگان را به خود جلب کند، طراحی و ساخت یک سونا به شکل تخم‎مرغ طلایی است که در کشور سوئد ساخته شده است. این سونای خاص، با طراحی نوین خود، بسیاری از افراد را ترغیب می‎کند که در دل سرما و یخ‎بندان، سراغ یک سونای طلایی و شبیه به تخم‎مرغ بروند.

طراحان خلاق این سونا، با هوشمندی، از تضاد گرما و سرما استفاده کرده‎اند؛ یعنی گرمای داخل سونا و سرمای بیرون از آن. این اثر هنری جذاب، می‎تواند به صورت هم‎زمان ۸ نفر را در خود جای دهد تا از امکانات آن بهره ببرند.

سونا

طراحان این پروژه بسیار جالب که در چشم‌اندازهای برفی سوئد خودنمایی می‎کند، Bigert و Bergstrom هستند که در ساخت این سونای تخم‌مرغی و طلایی، از پنل‌های ضدزنگ طلایی و آینه‌ای استفاده کرده‌اند.

در ساخت لایه‎های بیرونی آن از ۶۹ پنل خورشیدی استفاده شده؛ اما دیواره‌های داخلی آن از پنل‌های چوبی و لانه‌زنبوری است. یک شومینه نیز در وسط آن قرار داده‌ شده است که فضا را گرم‎تر می‎کند و با طراحی داخلی سونا نیز هماهنگ است.

سونا

چرا سونا مفید است؟

سونا می‎تواند موجب بهبود جریان خون شود. همچنین، در تقویت سیستم قلبی و عروقی، افزایش انعطاف‎پذیری مفاصل و عروق خونی بدن، تمدد اعصاب، شل کردن عضلات و رفع گرفتگی آن‎ها، بسیار موثر بوده و با پاک‎سازی سطح پوست از سلول‎های مرده، بدن را لطیف‎، شاداب و روشن‎تر می‎کند.

هر جلسه ۳۰ دقیقه‎ای سونا، باعث سوختن ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری می‎شود؛ بنابراین، تسکین درد مفاصل در آرتروز و دیگر بیماری‎های التهابی، افزایش اکسیژن‎رسانی به سلول‎های بدن، افزایش سوخت و ساز بدن از نتایج سودمند سونا رفتن است.

تعریق در سونا سبب دفع سموم: سدیم، نیکوتین، کلسترول، فلزات سنگین (کادمیوم، سرب، جیوه، روی…)، اوره و اسیدلاکتیک می‎شود، در واقع سونا، یک راه موثر برای سم‎زدایی از بدن است.

مطالب دیدنی، جالب و طنز  را در صفحه گوناگون  مجله دلتا، ببینید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

همه چیز در مورد شلف های آشپزخانه

در آشپزخانه به جای استفاده از کابینت‌های معمولی، می‌توانید از شلف و طبقات مختلف استفاده کر…