خانه گردشگری دریاچه شورمست ؛ نگین سواد کوه

دریاچه شورمست ؛ نگین سواد کوه

۶
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر احساس می‎کنید به سفر احتیاج دارید تا کمی حال دلتان را خوب کنید، حتما به دریاچه شورمست در طبیعتی بکر سر بزنید.
شورمست

در میان جنگلی کهنسال، با درختانی بلندقامت، در ارتفاعات مشرف به شهر پل سفید، دریاچه‎ای زیبا است که مانند قلبی در دل کوه می‎تپد. تنها دریاچه طبیعی شهرستان سواد‎کوه. چشم‎انداز زیبای دریاچه شورمست و مناطق اطراف آن و همچنین وسعت دو هکتاریِ طبیعت بکرِ اطراف این دریاچه، باعث شده‎است تا منطقه به مقصدی محبوب برای گردشگران تبدیل شود.

شورمست کجاست؟

ظرفیت بالای گردشگری دریاچه شورمست و مناطق خرّمِ اطراف آن به قدری است که حتی اگر شما اهل سفر رفتن هم نباشید، دلتان می‎خواهد حتماً به آن سری بزنید. جالب است بدانید اتفاقاً مسیر دسترسی به این مکان خیلی ساده است. کافی‎است کوله‎باری سبک ببندید و راهی جاده فیروزکوه شوید، به شهرستان سوادکوه رفته و به شهر “پل سفید” برسید؛ و از طریق خیابان شهید رجایی پل سفید در مسیر جاده دریاچه شورمست قرار گیرید.

در مسیر دریاچه

وقتی سفر خود را آغاز می‎کنید، فارغ از این‎که مقصدی جذاب درانتظار شمااست، طول مسیر نیز به قدری از زیبایی‎های چشم‎نواز برخوردار است که امکان ندارد شما در طول راه از دوربین‎تان استفاده نکنید. حتی اگر هم بگویید نه، قطعاً برای دیدن پل ورسک و طبیعت بهاری آن خواهید ایستاد؛ که یکی از زیبایی‎های مشهور جاده ریلیِ فیروزکوه به سمت سوادکوه است.

دریاچه شورمست

غیر از طبیعت‎گردی

دریاچه شورمست فقط برای طبیعت‎گردان دیدنی نیست؛ بلکه امکان تفریحاتی دیگر نیز در کنار دریاچه فراهم است که قطعاً شما را راضی خواهد کرد. شما می‎توانید در این دریاچه به قایق‎سواری بپردازید و از سکوت و آرامش حاکم بر طبیعتِ آن لذت ببرید.

دریاچه شورمست

در مسیرهای اطراف دریاچه شورمست امکان دوچرخه‎سواری فراهم شده‎است. حتی اگر شما رکاب‎زنی حرفه‎ای نباشید، باز هم می‎توانید از این امکان بهره برده و از گشت‎وگذار در طبیعت لذت ببرید.

دریاچه شورمست

همچنین اسب‎سواری، در این طبیعت بکر نیز روح شما را تازه خواهد کرد. اجازه ماهیگیری نیز در این دریاچه داده شده و علاقه‎مندان می‎توانند برای ناهار خود از دریاچه؛ ماهی بگیرند.

دریاچه شورمست

حرف آخر

شعفِ وصف‎ناپذیر حضور در طبیعت، برای همه انسان‎ها جالبِ بوده و قطعاً کنده شدن از زندگی ماشینی برای حتی یک روز، لطافت روح را ‎همراه خواهد داشت. بنابراین زیبایی‎های چشم‎نواز این مکان دوست‎داشتنی برای هرکس که دنبال مکانی برای آرامش روح می‎گردد، دارویی طبیعی و کاملاً مناسب است.

با آرزوی شادی بی‎کران برای شما عزیزان، از حضورتان دعوت می شود برای خواندن مطالب بیشتر در موضوع گردشگری از مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

لحظه‌ای آرامش در تهران شلوغ

اگر ساکن تهران و عاشق طبیعت هستید و این روزها هم زیاد وقت نمی‌کنید که به خارج از تهران برو…