خانه گوناگون روش‎های خانگی فراری دادن حشرات مزاحم

روش‎های خانگی فراری دادن حشرات مزاحم

۲
12
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با توجه به وضعیت هزینه‎ها و مخارج بالای زندگی، باید به سمت خودکفایی برویم و برای هر کار متوسل به دیگران نشویم تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی هم نشویم. یکی از این روش‎های خانگی، می‎‎تواند روش مقابه با حشرات مزاحم باشد.
روش‎های خانگی
روش‎های خانگی فراری دادن حشرات مزاحم را در این مطلب اختصاصی مجله دلتا با هم مرور می‎کنیم. با توجه به وضعیت  هزینه‎ها و مخارج بالای زندگی، باید به سمت خودکفایی برویم و برای هر کار متوسل به دیگران نشده و مجبور به پرداخت هزینه اضافی هم نشویم. یکی از این روش‎های خانگی، می‎‎تواند روش مقابه با حشرات مزاحم باشد.

بفرمایید بیرون مگس عزیز!

اول این‎که به یاد داشته باشیم تا می‎توانیم سعی کنیم هیچ موجود زنده‎ را نکشیم، حتی سوسک آشپزخانه یا مگس مزاحم و پُر سروصدا را که نصفه‎شب خواب‎مان را بر هم می‎زند. من خودم این تجربه را داشته‎ام که با مگس صحبت کرده و گفته‎ام دوست عزیز، از پنجره بفرمایید بیرون و مگس هم رفته است. اگر بدانیم دلیل بودن مگس در خانه، پسماندهای زباله‌ها هستند، با شستن سطل آشغال با آب و صابون، مگس‎ها را فراری خواهیم داد.

روش‎های خانگی

از بین بردن پشه

بوی پیاز و پرتقال پشه‎ها را مجبور به رفتن می‎کند. دمای خانه خود را نیز خنک نگه دارید، چون پشه‌ها بیشتر در هوای گرم خودنمایی می‎کنند.

از بین بردن سوسک با روش‎های خانگی

۱. استفاده از نفت در سوراخ‎ها و چاهک خانه.

۲. داخل یک بطری یا شیشه نوشابه کمی مربای شیرین بریزید. سوسک‎ها با علاقه در بطری جمع خواهند شد. دَرِ بطری را ببندید و با خیال راحت به نظافت آپارتمان خود بپردازید.

همچنین، به یاد داشته باشید سوسک‎ها در روز و زمان روشنایی از پناهگاه خود بیرون نمی‎آیند.

روش‎های خانگی

فراری دادن مورچه‎ها

تفاله‎های قهوه می‎تواند رد بویی را که مورچه‎ها روی زمین برای پیدا کردن مسیر به جای می‎گذارند؛ از بین ببرند. همچنین، مورچه‎ها به موادی مثل لیمو، نعناع، پوست خیار، دارچین، سرکه سفید، نمک، فلفل، صابون قالبی و هسته سیب حساسیت دارند و در اثر تماس با آن‌ها به سادگی بار سفر خود را خواهند بست.

یک نکته کوچک

بهتر است پنجره‌های خانه را با پارچه‌های توری یا فلزی بپوشانید و تمام درزهای  ورود حشرات را ببندید و داخل راه‎آب حمام و توالت حتماً سم    بریزید.

پیشنهادات دلتا برای شما:

بزرگ‎ترین آتریوم چرخان جهان

پس‌انداز ؛ راه خانه‌دار شدن نیست

۴ جمله ممنوعه برای مشاوران املاک

 

برای آگاهی از مطالب روزآمد و متنوع، به صفحه گوناگون مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

تمکین نکردن زن از شوهر چه عواقبی در پی دارد؟

تمکین از شوهر به معنای پذیرش مرد در امور کلی زندگی مشترک است و مصادیق گوناگونی از روابط خا…