خانه نکات حقوقی ۳ معامله خطرناک برای مشاوران املاک

۳ معامله خطرناک برای مشاوران املاک

۶
11
زمان مطالعه: 2 دقیقه
3 معامله خطرناک برای مشاوران املاک چه می‎تواند باشد؟
معامله خطرناک

۳ معامله خطرناک برای مشاوران املاک چه می‎تواند باشد؟

در کشور ما بسیاری از افراد در زمینه خریدوفروش ملک در بازار مسکن فعال هستند. گاهی اوقات ممکن است در زمان معامله، اشتباهاتی رخ دهد که جبران‎ناپذیر باشد. یادآوری این موارد می‎تواند از بروز دوباره مشکلات قانونی پیشگیری کند.

اگر مشاور املاک هستید، شما را به خواندن این مطلب اختصاصی مجله دلتا دعوت می‎کنیم.

۱. هرگز  قراردادهای صوری و غیرواقعی را تنظیم نکنید. اگر دوست یا آشنای قدیمی شما به بهانه‎هایی مانند خواستن قرارداد صوری برای ارائه به بانک، اداره‎های دولتی، ثبت نام مدرسه‎ها و… از شما چنین درخواستی داشت؛ قبول نکنید. این معامله خطرناک  و در صورت بروز یک مشکل کوچک، پای شما گیر است.

معامله خطرناک

۲. هرگز در معامله‎های محلل مشارکت نکنید. محلل در معاملات املاک کسی است که به‎عنوان مثال برای خلاص شدن از یک شریک یا چند شریک دیگر با تبانی بنگاه املاک، ملک را به شخص سومی می‎فروشد و بعد از تخلیه ملک، سند مجدداً به اسم شریک کلاهبردار برگردانده می‎شود. در صورت هرگونه اتفاق، مشاور املاکی که قرارداد را تنظیم کرده، گرفتار خواهد شد. پس سمت این معامله خطرناک نروید.

۳. یکی از اشتباهات در معاملات و سرمایه‎گذاری املاک کلنگی، انجام معامله بدون مطالبه دستور نقشه است. دستور نقشه، یک سند و مدرک درجه‎یک برای املاک کلنگی است، زیرا  آخرین اتفاقات و مصوبات قانونی در آن وجود دارد و این امر بسیار مهم و راهگشا برای  هر دو طرف معامله خواهد بود. با توجه به تغییرات مداوم قانون‎ها، این مورد را حتماً رعایت کنید.

 

چند پیشنهاد مجله دلتا برای شما:

خانه های کم درآمدها با چاپگر سه‎بُعدی!

موزه حقوق بشر کانادا

عواقب حذف قیمت ملک از آگهی‎‎ها

هتل ، آن هم برای زرافه‎ها! ( + ویدئو )

شرایط درج قیمت مسکن در آگهی‎ها

برای آگاهی از مطالب روزآمد و متنوع، گوناگون مجله دلتا، مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

تعلق مهریه به زن در صورت عدم تمکین

مهریه همزمان با انعقاد ازدواج در سند رسمی سند ازدواج ثبت می‌شود. …