آکواریوم‎های دیدنی

۴
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اوشنوگرافیک دارای بزرگ‎ترین مخزن آکواریوم در اروپااست و بیش از 45000موجود دریایی را در خود جای داده است.
آکواریوم دیدنی

آکواریوم‎های دیدنی بزرگ، با حجم هزاران‎هزار گالن آب ساخته می‎شوند و در آن‎ها انواع موجودات دریایی را در یک مکان جمع می‎کنند. این سازه‎های محکم و بزرگ، قابلیت نگهداری کوسه‎های غول‎پیکر و سفره‎ماهی‌های بزرگ، لاک‌پشت‌ها، پنگوئن‌ها و گونه‌های مختلف جانوران دریایی را دارند. بسیاری از آکواریوم‎های بزرگ دنیا، چندین مخزن دارند که در ترکیب با هم، یک آکواریوم بسیار بزرگ را تشکیل می‌دهند.

در این مطلب مجله دلتا، برخی از آکواریوم‎های دیدنی جهان را معرفی می‎کنیم.

بزرگ‎ترین آکواریوم آفریقا

آکواریوم

پنجمین آکواریوم بزرگ دنیا، آکواریومی در بندر «دوربان» در آفریقای جنوبی است. این آکواریوم، دارای گونه‎های بسیار زیادی از جانوران دریایی است و در آن از اسب آبی تا کوسه پیدا می‎شود. طراحی این آکواریوم به سبک کشتی‎های غرق شده است و سالانه نزدیک به یک میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‎کند.

آکواریوم شانگهای

آکواریوم

یکی از بزرگ‎ترین آکواریوم‎های آسیا را می‎توانید در شانگهای پیدا کنید. این آکواریوم، گنجایشی نزدیک به ۹۰۰ هزار گالن آب را دارد. در این آکواریوم، انواع ماهی‎های مربوط به مناطق: استرالیا، قطب جنوب، منطقه حفاظت شده چین و … برای بینندگان قابل مشاهده هستند. نکته‎ی قابل توجه در این آکواریوم، این است که در وسط آن، یک تونل ۱۵۵ متری طراحی شده است که به بازدیدکنندگان فرصت می‎دهد تا از میان دریا زندگی ماهی‎ها را ببینند.

آکواریوم ژاپن

 آکواریوم

این آکواریوم دیدنی در پارک «اوشن اکسپو» در ژاپن واقع و در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده است. تانک اصلی آکواریوم، به نام دریای کوروشیو،  ۷،۵ میلیون لیتر آب ( ۱.۹۸میلیون گالن ) دارد. این مکان دیدنی،  ویژگی‎های یک پنل شیشه‎ای آکرلیکی به اندازه‌های ۸.۲ در ۲۲.۵ متر و با ضخامت ۶۰ سانتی‎متر را دارد.

اوشنوگرافیک اروپا

آکواریوم دیدنی

در مجتمع دریایی اوشنوگرافیک، زیستگاه‌های مختلف دریایی نشان داده شده است. این آکواریوم، داخل یک مجموعه شناخته شده به‎عنوان شهر هنر و علوم، در شهر والنسیای اسپانیا قرار دارد.

اوشنوگرافیک دارای بزرگ‎ترین مخزن آکواریوم در اروپااست و بیش از ۴۵۰۰۰ موجود دریایی را در خود جای داده است. این آکواریوم با ۷ میلیون لیتر (۱.۸۵میلیون گالن) آب، پر شده است.

آکواریوم

 

مطالب دیدنی و جالب را در صفحه گوناگون مجله دلتا ببینید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قبیله شکست‌خورده‌‌ای که روح‌های ترسناک شدند!

ماجرای قبیله آسارو داستان افراد شکست‌خورده‌ای را روایت می‌کند که پس از شکست به کنار رود آس…