خانه گردشگری ۴ جاذبه گردشگری دنیا که باید از نزدیک ببینید!

۴ جاذبه گردشگری دنیا که باید از نزدیک ببینید!

۳
4
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مراکز تفریحی و دیدنی در سراسر جهان بیشمار است و ما امروز قصد داریم تا چند نمونه از آنها را به شما معرفی کنیم.
جاذبه گردشگری دنیا

برای تماشای جاذبه های گردشگری دنیا و جذابیت‎های طبیعت باید اهل سفر باشید. مسافرت علاوه بر تقویت تمام خصلت‎های خوب انسانی باعث می‎شود که نگاه تازه‎تر و متفاوت‎تری نسبت به جهان و دنیای اطراف‎مان داشته باشیم.

پارک هیتاچی ژاپن

پارک هیتاچی ژاپن یکی از مراکز دیدنی توکیو و تکه‎ای از بهشت در روی زمین است. این پارک مملو از میلیون‌ها گل و گیاه بوده و در تمام ایام سال سرسبز است. همین مورد باعث می‎شود که سالانه تعداد بیشماری از گردشگران برای دیدن این پارک زیبا و بی نظیر وارد این کشور شوند.

پارک هیتاچی را می‎توان به پارک رنگین‎کمان نیز تشبیه کرد، زیرا تنوع گیاهی این پارک ۱۹ هکتاری باعث شده که در تمام ایام سال با توجه به تغییر فصل، گل‎ها تغییر رنگ داده و تپه‎ای که در تابستان به رنگ سبز بوده در فصل سرما به بوته‎هایی قرمز رنگ تبدیل شود.

جاذبه گردشگری دنیا

جنگل سیاه آلمان

شاید در ابتدا با شنیدن این نام، جنگلی مخوف و ترسناک در ذهن ما پدیدار شود. جنگلی که در آن جز سایه‎ی ترس چیز دیگری وجود ندارد. اما کافی است که در این جنگل قدم بگذارید، زیرا به محض ورود با پهنه‎ای سرسبز و زیبا مواجه خواهید شد که چشم هر بیننده‎ای را به سوی خدا می‎کشاند. تراکم انبوه درختان و بوته‎های سبز رونده در این جنگل خود‎نمایی می‎کند.

جاذبه های گردشگری

روستای صخره ای کاپادوکیه

روستای صخره‎ای کاپادوکیه نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دنیا بوده و جزو سه روستای صخره‎ای جهان است. نمونه دیگری از این روستاهای سنگی در آمریکا و ایران وجود دارد. در ایران روستای صخره‎ای کندوان در استان آذربایجان شرقی واقع شده او بسیار دیدنی است.

روستای صخره‎ای کاپادوکیه با زیبایی غیر قابل وصف خود هم اکنون به عنوان یک جاذبه‎ی گردشگری به طور متوسط سالانه میزبان میلیون‎ها بازدید کننده است.

علاوه بر زیبایی طبیعی این منطقه  روستای کاپادوکیه امکانات دیگری نیز دارد که از جمله‎ی مهمترین آنها می‎توان به موارد زیر اشاره کرد.

*اسب سواری

* اتومبیلرانی با خودرو های کورسی

* بالن سواری در محوطه گردشگری

* هتل غار

روستای صخره ای کاپادوکیه

مزارع اسطوخودوس

مزارع خوش رنگ و زیبای اسطوخودوس کشورهای فرانسه و انگلستان نیز یکی دیگر از مراکز دیدنی دنیا محسوب می‎شوند.

این مزارعِ پهناور، علاوه بر زیبایی خیره کننده، خواص دارویی نیز دارند و به همین سبب در اغلب کشورهایی که محیط و شرایط مناسب برای کشت این گیاه وجود داشته باشد، کاشته می‎شوند.

مزارع استوخودوس

با صفحه گوناگون مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، همراه باشید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

صد اژدها، بلندترین آسانسور فضای باز در دنیا

منطقه ولینگ یانگ Wulingyuan یکی از مشهورترین بخش‌های طبیعی در کشور چین است که بسیاری از تو…