احساسات ما بر روی کدام اندام ما تاثیر می گذارند

۱
7
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برخی افراد که در ناحیه کمر احساس درد می کنند و همچنین احساس آسیب پذیری دارند، افرادی هستند که به توانایی های خود شک دارند و همیشه احساس ترس و اضطراب دارند. حفظ تعادل انرژی در کلیه ها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.
احساسات

در این مطلب قصد داریم به تاثیر شاد بودن، غمگین بودن، عصبانی بودن، استرس داشتن، ترسیدن و تاثیر این احساسات بر روی قسمت های مختلف بدن، بپردازیم.

زمانی که احساسات منفی به طور مداوم بر بدن تحمیل می‎شوند، سلامت اندام ها به خطر افتاده و در برابر بیماری ها آسیب پذیر می شوند. در واقع زمانی که متوجه می‎شوید که یکی از ارگان های بدن‎تان دچار اشکال و اختلالی شده است، لازم است که دلیل احساسی آن را برای درمان مشکل جستجو کنید. در اکثر موارد می توان با کنترل احساسات و دور کردن افکار منفی، گام بزرگی برای سلامتی بدن برداشت.

تاثیر احساسات مختلف بر اندام های مختلف بدن:

لازم است همیشه احساسات خود را کنترل کنید تا بدن تان سالم تر بماند. چون ارگان های درونی تحت تاثیر احساسات و عواطف ما هستند. در واقع کار بدن صرفا سوخت و ساز و تبدیل مواد غذایی به انرژی، برای زنده ماندن ارگان‎های بدن نیست. بدن ما هر نوع محرکی را انتقال داده و به آن پاسخ های منفی و مثبت می‎دهد که روی این ارگان‎ها تاثیر می‎گذارد.

قلب و روده کوچک تحت تاثیر شادی

بر اساس طب سنتی چینی، شادی احساسی است که با قلب و روده کوچک در ارتباط است. قلب ما وظیفه کنترل خون و گردش آن در کلیه فرآیندهای بدن را  دارد. روده کوچک نیز وظیفه جذب مواد مغذی و مواد معدنی غذاها را بر عهده دارد. حس شادی باعث تحریک عملکرد این دو ارگان می شود.
لازم است که شادمانی، هیجانی شدن و زودرنجی زیاد تحت کنترل قرار گیرد تا عملکرد این دو ارگان مهم با مشکل مواجه نشود. البته بهتر است هر چقدر که می توانید به طور سالم و طبیعی شاد باشید. فقط حواس‎تان باشد که از هیجانات افراطی و به اصطلاح جوگیر شدن دور بمانید.

احساسات

کبد و کیسه صفرا تحت تاثیر عصبانیت و خشم

خشم و عصبانیت و احساسات ناشی از آنها روی دو عضو کبد و کیسه صفرا تاثیر می گذارند. کبد وظیفه ذخیره خون و کنترل چرخش انرژی حیاتی را بر عهده دارد. کیسه صفرا نیز به نوبه خود محل ذخیره و ترشح صفرا است.
اگر با این ارگان ها مشکل دارید احتمالا شما فردی هستید با مشغله ذهنی فراوان که عکس العمل های تهاجمی نسبت به وقایع پیرامون تان بروز می دهید. در واقع افرادی که عصبی و پرخاشگر هستند بیشتر در معرض بیماری های مربوط به کبد و کیسه صفرا قرار می گیرند.

طحال و معده تحت تاثیر وسواس های فکری

این دو ارگان تحت تاثیر وسواس های فکری و نوستالژی و افکار متعدد هستند. زمانی که معده مشغول هضم مواد غذایی است، طحال با عفونت ها مقابله کرده و تعادل مایعات داخل بدن را کنترل می کند.
افرادی که از بیماری های مربوط به این دو ارگان رنج می برند غالبا افراد آرامی هستند اما در عین حال مشکل تصمیم گیری دارند، یعنی اینکه دچار وسواس بوده و مدام در حال تامل هستند.

احساسات

ریه ها و روده بزرگ تحت تاثیر غم

این ارگان ها با غم، اندوه و غصه در ارتباط هستند. ریه ها تنفس و روده هضم غذا، جذب مواد مغذی و کنترل دستگاه ایمنی بدن را انجام می دهند.
اگر در این ارگان ها احساس ناراحتی دارید احتمالا یک فرد مستقل و بسیار منطقی هستید، اما دلتان می خواهد که خودتان را در دنیای خاص درونی خودتان محبوس کنید. در این صورت با علائم جسمی مانند کمبود اشتها، احساس فشار در قفسه سینه و یا احساس دلزدگی مواجه خواهید شد.

احساسات
کلیه ها و مثانه تحت تاثیر ترس

کلیه ها تحت تاثیر ترس و اضطراب هستند. این اعضای لوبیایی شکل، وظیفه دفع مواد زائد از خون را بر عهده دارند و مثانه نیز عهده دار ذخیره ادرار و کنترل دفع آن است.
بنابراین حفظ تعادل انرژی در کلیه ها باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. در نتیجه در مواقعی که برخی افراد در ناحیه کمر(پشت کلیه ها)، احساس درد می‎کنند و احساس آسیب پذیری دارند، افرادی هستند که به توانایی های خود شک دارند و همیشه احساس ترس و اضطراب دارند.

در نتیجه تا حد امکان احساسات مثبت را در وجود خود تقویت کنید. با افزایش افکار مثبت و دور کردن ترس و اضطراب می‎توانید به درمان سریع‎تر بیماری‎ها و رسیدن به سلامتی دست پیدا کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر درباره‌ی سلامت روان ازصفحه خانه سلامت  مجله دلتا بازدید کنید.

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

فشارخون خود را فقط با بوییدن و خوردن این میوه کاهش دهید!

مواد مغذی موجود در سیب باعث شده تا این میوه طیف وسیعی از فواید سلامتی را داشته باشد. با خو…