خانه آینه ای ؛یک معماری خلاقانه

۱۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آینه علاوه بر کاربرد خاص خود، در معماری های خاص جهان نیز کاربرد بسیاری دارد.
خانه آینه ای

در سراسر جهان خانه‎های عجیب و دیدنی وجود دارد که خلاقانه ساخته شده‎اند. یکی از این خانه‎های عجیب که در تصویر می‎بینید، خانه آینه ای در ژاپن است که برای شرکت در یک فستیوال ساخته شده است.

خانه آینه ای

تمام قسمت‎های این خانه از آینه‎های کوچک ساخته شده و تغییر رنگ آن در زمان‎های مختلف روز از جاذبه‎های آن است. این آینه‎های زیبا عامل انعکاس نور خورشید هستند؛ بنابراین هر چه نور بیشتر باشد، این خانه نیز بیشتر می درخشد.

در ساخت این خانه‎ی منحصربه‎فرد حدود هزار آینه به کار رفته که با برش‎های خاص خود همانند لانه زنبور می‎درخشند. استفاده از آینه فقط به نمای این خانه ختم نمی‎شود، بلکه در تمام قسمت‎های داخلی این بنا مثل دیوارها، کف و سقف آن نیز از این آینه‎ها استفاده شده است.

معماری

خانه آینه ای دیگری که بسیار چشم نواز است، توسط هنرمند لس آنجلسی به نام «دوگ آیتکن» در شهر کوهستانی «گستاد» سوئیس ساخته شده است.

معماری های خاص

به گزارش مجله دلتا ویژگی خاص این خانه آینه‎ ای ، دیوارهای آن است که طبیعت زیبای کوه‎ها و درختان محوطه‎ی اطراف را در خود منعکس می‎کند.

این خانه «سراب گستاد» نام دارد، که در ماه نوامبر، پیش از سفیدپوش شدن منطقه ساخته و در ساخت آن موارد سازگار با محیط زیست نیز در نظر گرفته شده است.

معماری جهانی

این خانه‎ی بی نظیر با انعکاس نور حاصل از خورشید و بازتاب نورهای برف مناظر طبیعی اطرافش را همچون قاب عکسی زیبا به مخاطب نشان می‎دهد.

در این خانه نیز همچون کلبه‎ای که در ژاپن ساخته شده ، از آینه‎های مختلف با برش‎های گوناگون بسیار استفاده شده است. همچنین در این بنای زیبا نوارهای آلومینیومی هم به سطوح بازتابنده نور برای ایمنی بیشتر پرندگان اضافه شده است.

منبع: سایت برترین ها و سایت توریسم آنلاین

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

تنها با یک وسیله به آشپزخانه خود نظم دهید!

یکی از کاربردی‌ترین و تاثیرگذارترین عناصر برای حفظ آشپزخانه شما از آشفتگی، ترولی است. در ا…