کاشی کاری های خلاقانه برای خانه های ایرانی

۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاشی‎ها و سرامیک‎ها انواع مختلفی دارند؛ بنابراین با کمی دقت می‎توانید بهترین نمونه‎ی آن را برای خانه خودتان انتخاب کنید.
کاشی کاری

استفاده از کاشی کاری در بخش‎های مختلف خانه می‎تواند نتیجه‎ای ثمر بخش داشته باشد. کاشی یکی از متریال‎های بسیار مهم در ساخت و دیزاین خانه است که در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و حتی طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می‎گیرد.

کاشی‎ها و سرامیک ها انواع مختلفی دارند که با کمی دقت می‎توانید بهترین نمونه‎ی آن را برای خانه خود انتخاب کنید. کاشی ها علاوه بر ایجاد محیطی پاکیزه، زیبایی را در دکوراسیون داخلی خانه خلق می‎کنند و سبک آن را تحت تاثیر قرار می‎دهند.

موزاییک کاری

این کاشی‎های زیبا، ایتالیایی هستند و با طرح های جذابی که دارند دست خریدار را در انتخاب؛ باز گذاشته‎اند. قیمت خرید و نصب این موزاییک‎های خاص در قیاس با سرامیک و کاشی‎های دیگر گران‎تر است، اما طرح های خاص این نوع موزاییک ها، به خصوص طرح های پرتره ای آن با استقبال کم‎نظیری روبه‎رو شده است.

این سرامیک‎های زیبا در هر فضایی قابل نصب هستند؛ بنابراین می‎توانید با خیال راحت در هر جایی از منزل خود آن را نصب کنید.

کاشی کاری

کاشی کاری در آشپزخانه

یکی از فضاهای بسیار مهم خانه که در طراحی و ساخت آن سرامیک به کار می‎رود، آشپرخانه است. آشپزخانه‎ها محل پخت و پز غذا هستند و بعنوان محلی خاص، رابطه مستقیم با سلامتی خانواده دارند، به همین دلیل باید نسبت به نظافت و تمیزی آن دقت بیشتری به خرج داد.

خوشبختانه سرامیک‎ها و کاشی‎های متنوعِ موجود در بازار، این راه را برای خانواده‎ها هموارتر کرده است؛ بنابراین با انتخاب و نصب کاشی منطبق با دکوراسیون داخلی ،علاوه بر ایجاد زیبایی می‎توان از بروز آلودگی و بیماری‎های مختلف در فضای آشپزخانه جلوگیری کرد.

خصوصیت دیگری که این سرامیک ها دارند، نحوه‎ی پاکسازی راحت و بی دردسر آنهااست. با نصب این کاشی‎ها در قسمت‎هایی مانند اطراف سینک و اجاق گاز می‎توانید از رشد باکتری‎های مضر جلوگیری کرده و در عین حال خانه‎ خود را زیباتر کنید.

کاشی آشپزخانه

پله ها

هنر کاشی‎ کاری علاوه بر ویژگی‎های ذکر شده به زیباتر دیده شدن خانه‎ی شما نیز کمک می‎کند؛ بنابراین اگر شما نیز خواهان خانه‎ای دیدنی و جذاب هستید، می‎توانید از کاشی‎ها و سرامیک‎های زیبا در راه‎پله آپارتمان خود استفاده کنید.

این کاشی‎های هفت رنگِ زیبا در طرح‎ها و رنگ‎های مختلف ساخته شده‎اند؛ بنابراین به راحتی می‎توانید با توجه به تِم رنگی غالب در دکوراسیون خانه خود از این سرامیک ها برای تزیین راه پله‎ استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بدون این کارها خانه‌ای شیک نخواهید داشت

گاهی اوقات ما، ناامیدانه با جابجایی اثاثیه و دور ریختن وسایل خانه تلاش می‌کنیم که تغییری د…