خانه دکوراسیون کاشی کاری های خلاقانه برای خانه های ایرانی

کاشی کاری های خلاقانه برای خانه های ایرانی

۸
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کاشی‎ها و سرامیک‎ها انواع مختلفی دارند؛ بنابراین با کمی دقت می‎توانید بهترین نمونه‎ی آن را برای خانه خودتان انتخاب کنید.
کاشی کاری

استفاده از کاشی کاری در بخش‎های مختلف خانه می‎تواند نتیجه‎ای ثمر بخش داشته باشد. کاشی یکی از متریال‎های بسیار مهم در ساخت و دیزاین خانه است که در فضاهایی مانند سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و حتی طراحی اتاق نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می‎گیرد.

کاشی‎ها و سرامیک ها انواع مختلفی دارند که با کمی دقت می‎توانید بهترین نمونه‎ی آن را برای خانه خود انتخاب کنید. کاشی ها علاوه بر ایجاد محیطی پاکیزه، زیبایی را در دکوراسیون داخلی خانه خلق می‎کنند و سبک آن را تحت تاثیر قرار می‎دهند.

موزاییک کاری

این کاشی‎های زیبا، ایتالیایی هستند و با طرح های جذابی که دارند دست خریدار را در انتخاب؛ باز گذاشته‎اند. قیمت خرید و نصب این موزاییک‎های خاص در قیاس با سرامیک و کاشی‎های دیگر گران‎تر است، اما طرح های خاص این نوع موزاییک ها، به خصوص طرح های پرتره ای آن با استقبال کم‎نظیری روبه‎رو شده است.

این سرامیک‎های زیبا در هر فضایی قابل نصب هستند؛ بنابراین می‎توانید با خیال راحت در هر جایی از منزل خود آن را نصب کنید.

کاشی کاری

کاشی کاری در آشپزخانه

یکی از فضاهای بسیار مهم خانه که در طراحی و ساخت آن سرامیک به کار می‎رود، آشپرخانه است. آشپزخانه‎ها محل پخت و پز غذا هستند و بعنوان محلی خاص، رابطه مستقیم با سلامتی خانواده دارند، به همین دلیل باید نسبت به نظافت و تمیزی آن دقت بیشتری به خرج داد.

خوشبختانه سرامیک‎ها و کاشی‎های متنوعِ موجود در بازار، این راه را برای خانواده‎ها هموارتر کرده است؛ بنابراین با انتخاب و نصب کاشی منطبق با دکوراسیون داخلی ،علاوه بر ایجاد زیبایی می‎توان از بروز آلودگی و بیماری‎های مختلف در فضای آشپزخانه جلوگیری کرد.

خصوصیت دیگری که این سرامیک ها دارند، نحوه‎ی پاکسازی راحت و بی دردسر آنهااست. با نصب این کاشی‎ها در قسمت‎هایی مانند اطراف سینک و اجاق گاز می‎توانید از رشد باکتری‎های مضر جلوگیری کرده و در عین حال خانه‎ خود را زیباتر کنید.

کاشی آشپزخانه

پله ها

هنر کاشی‎ کاری علاوه بر ویژگی‎های ذکر شده به زیباتر دیده شدن خانه‎ی شما نیز کمک می‎کند؛ بنابراین اگر شما نیز خواهان خانه‎ای دیدنی و جذاب هستید، می‎توانید از کاشی‎ها و سرامیک‎های زیبا در راه‎پله آپارتمان خود استفاده کنید.

این کاشی‎های هفت رنگِ زیبا در طرح‎ها و رنگ‎های مختلف ساخته شده‎اند؛ بنابراین به راحتی می‎توانید با توجه به تِم رنگی غالب در دکوراسیون خانه خود از این سرامیک ها برای تزیین راه پله‎ استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد معماری و دکوراسیون به مجله دلتا مراجعه کنید.

 • پارکت در دکوراسیون

  پارکت در دکوراسیون داخلی

  پارکت‌ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می‌شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شم…
 • رنگ سفید در نشیمن

  رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

  در دکوراسیون داخلی، رنگ سفید در خانه به معنای مدرن بودن دکوراسیون و چیدمان آن است. همچنین …
 • دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد

  چیدمان اتاق خواب بدون کمد!

  کمد یکی از الزامی‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، اما هستند آپارتمان‌های کوچک امروزی ک…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

پارکت در دکوراسیون داخلی

پارکت‌ها عناصر کلاسیکی هستند که وقتی به خانه شما اضافه می‌شوند؛ به دکوراسیون داخلی خانه شم…