خانه دکوراسیون خانه رویایی در مازندران

خانه رویایی در مازندران

۲۱
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
 طراحی خانه رویایی، بیانی نو از الگوهای بومی معماری خانه‎های استان مازندران به سبک روستیک بود که مطابق با این ایده و نوع اقلیم این منطقه، صورت گرفته است.
خانه رویایی

خانه رویایی در مازندران، که بیش از ۳ هزار روستای ییلاقی و جلگه‌ای زیبا دارد، چه جور خانه‎ای می‎تواند باشد؟ روستاهای سرسبز مازندران، با داشتن چشم‎اندازهای بکر و بدیع، یخچال‌ها، چمنزارها و جنگل‌های مرتفع جلگه‌ای، مجموعه‌ای بسیار زیبا از صدها بهشت کوچک و دیدنی هستند.

در طراحی هر بنا، آنچه که بیش از همه اهمیت دارد، توجه به اقلیم و معماری بومی آن منطقه است؛ به‎خصوص در معماری‎های شمال ایران عزیز که تاثیر اقلیم منطقه، نکته‎ا‎ی بسیار مهم است.

خانه رویایی

مشخصات عمومی طراحی خانه رویایی

 طراحی خانه رویایی، بیانی نو از الگوهای بومی معماری خانه‎های استان مازندران به سبک “روستیک” بود که مطابق با این ایده و نوع اقلیم این منطقه، صورت گرفته است. از اهداف طراحی این ویلای زیبا و دل‎انگیز، برون‎گرایی طرح در جهت ایجاد تهویه مطلوب و برقراری ارتباط بصری مناسب با محیط و منظره‎ی بی‎نظیر اطراف بوده است.

همچنین، با توجه به نوع اقلیم مرطوب و بارانی شمال کشور، استفاده از الگوی  سقف شیروانی چهار خانه، با ساختار و پوشش چوبی برای مسقف کردن بنا، در نظر گرفته شده است.

خانه رویایی

به گزارش مجله دلتا به نقل از چیدانه، استفاده از شیب و اختلاف سطح زمین با خیابان، که منجر به قرارگرفتن فضاهای عمومی و خصوصی در دو نیم‎طبقه مجزا نسبت به خیابان شده است، یکی از نقاط قوت این پروژه بوده که توانسته نمایی منحصر‎به‎فرد، چه در بخش داخلی و چه در بخش خارجی آن ایجاد کند. همچنین، در انتخاب مصالح برای این بنا، خلوص و سادگی  را در متریال‎ها و  فرم اصلی ساختمان می‎توان مشاهده کرد.

پنجره‎های فراخ و بزرگ، ترکیب رنگ ساده اما گیرا در نمای خارجی، برون‎گرایی ساختمان در کنار توجه به موتیف‎های(عناصر تکرارشونده) معماری بومی منطقه، توانسته خانه رویایی را در میان پروژه‎های منطقه، شاخص کند.

مطالب دیدنی و جالب را در صفحه گوناگون و معماری و دکوراسیون مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، ببینید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

همه چیز در مورد شلف های آشپزخانه

در آشپزخانه به جای استفاده از کابینت‌های معمولی، می‌توانید از شلف و طبقات مختلف استفاده کر…