خانه گوناگون دهکده سبز رو به آسمان

دهکده سبز رو به آسمان

۱۵
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در نگاه اول تصور می‎شود که این برج از چوب‎های جنگلی ساخته شده، اما در ساختار این برج مثل فونداسیون آن، از بتن و فولاد هم استفاده شده است.
دهکده سبز

دهکده سبز رو به آسمان پروژه‎ای متشکل از ۶ برج مخلوط ۳۶ طبقه است. این برج، فضای سبز گسترده‎ای را به نمایش می‎گذارد. ساکنان برج‎های دهکده سبز می‎توانند سبزیجات و گیاهان را در بالکن، روی نمای ساختمان، پشت بام و در گل‎خانه‎های ویژه پرورش دهند.

به گزارش مجله دلتا، معماری این دهکده سبز از برج‎های چوبی متصل به هم طراحی شده. فضای داخلی این برج برای آپارتمان‎هایی با مساحت‎های مختلف، برای دانشجویان، قشر‎های مختلف جامعه و فضاهای اداری در نظر گرفته شده است.

دهکده سبز

مبلمان کاربردی و مورد استفاده‎ی این برج‎ها از مواد طبیعی و بازیافتی ساخته و شبکه‎ای از پل‎های معلق رو به آسمان برای آن‎ها ایجاد شده است که به ساکنان این ساختمان امکان می‎دهد که بین برج‎ها رفت‎ و آمد کنند.

در نگاه اول تصور می‎شود که این برج از چوب‎های جنگلی ساخته شده، اما در ساختار این برج مثل فونداسیون آن، از بتن و فولاد هم استفاده شده است.

برخی از ویژگی‎های قابل توجه این دهکده سبز، مانند: توربین‎های بادی و پنل‎های خورشیدی تولید برق؛ روی نمای آن طراحی شده است. به طوری که آب باران را ذخیره می‎کند و دوباره مورد استفاده  قرار می‎دهد.

ایده ساخت دهکده سبز اولین بار توسط “آمالانکوسام” که یک باستان‎شناس ۴۵ ساله است، مطرح شد. تمام چوب مورد نیاز برای ساخت این سازه از جنگل دهلی که به خوبی مدیریت شده، گرفته می‎شود. کشور هند یکی از ۱۰ کشور اول جهان از لحاظ پوشش جنگلی، به شمار می‎رود. هنوز آمار و ارقامی درباره اندازه و یا بهره‎وری این تکنولوژی سبز در مراحل اولیه، در دسترس نیست؛ اما گفته شده که این شش باغ برج‎مانند، به عنوان یک دهکده عمودی تا سال ۲۰۲۲ در نزدیکی دهلی نو، پایتخت هند ساخته می‎شود.

مطالب دیدنی و جالب را در صفحه گوناگون مجله دلتا ببینید.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

۵ توصیه مهم برای خرید بلوز زنانه

یکی از روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا در خرید لباس تصمیم درستی بگیرید آن است که از خودتا…