دهکده سبز رو به آسمان

۱۵
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در نگاه اول تصور می‎شود که این برج از چوب‎های جنگلی ساخته شده، اما در ساختار این برج مثل فونداسیون آن، از بتن و فولاد هم استفاده شده است.
دهکده سبز

دهکده سبز رو به آسمان پروژه‎ای متشکل از ۶ برج مخلوط ۳۶ طبقه است. این برج، فضای سبز گسترده‎ای را به نمایش می‎گذارد. ساکنان برج‎های دهکده سبز می‎توانند سبزیجات و گیاهان را در بالکن، روی نمای ساختمان، پشت بام و در گل‎خانه‎های ویژه پرورش دهند.

به گزارش مجله دلتا، معماری این دهکده سبز از برج‎های چوبی متصل به هم طراحی شده. فضای داخلی این برج برای آپارتمان‎هایی با مساحت‎های مختلف، برای دانشجویان، قشر‎های مختلف جامعه و فضاهای اداری در نظر گرفته شده است.

دهکده سبز

مبلمان کاربردی و مورد استفاده‎ی این برج‎ها از مواد طبیعی و بازیافتی ساخته و شبکه‎ای از پل‎های معلق رو به آسمان برای آن‎ها ایجاد شده است که به ساکنان این ساختمان امکان می‎دهد که بین برج‎ها رفت‎ و آمد کنند.

در نگاه اول تصور می‎شود که این برج از چوب‎های جنگلی ساخته شده، اما در ساختار این برج مثل فونداسیون آن، از بتن و فولاد هم استفاده شده است.

برخی از ویژگی‎های قابل توجه این دهکده سبز، مانند: توربین‎های بادی و پنل‎های خورشیدی تولید برق؛ روی نمای آن طراحی شده است. به طوری که آب باران را ذخیره می‎کند و دوباره مورد استفاده  قرار می‎دهد.

ایده ساخت دهکده سبز اولین بار توسط “آمالانکوسام” که یک باستان‎شناس ۴۵ ساله است، مطرح شد. تمام چوب مورد نیاز برای ساخت این سازه از جنگل دهلی که به خوبی مدیریت شده، گرفته می‎شود. کشور هند یکی از ۱۰ کشور اول جهان از لحاظ پوشش جنگلی، به شمار می‎رود. هنوز آمار و ارقامی درباره اندازه و یا بهره‎وری این تکنولوژی سبز در مراحل اولیه، در دسترس نیست؛ اما گفته شده که این شش باغ برج‎مانند، به عنوان یک دهکده عمودی تا سال ۲۰۲۲ در نزدیکی دهلی نو، پایتخت هند ساخته می‎شود.

مطالب دیدنی و جالب را در صفحه گوناگون مجله دلتا ببینید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

خواص شگفت‌انگیز خوردن آب دوغ خیار در تابستان را بخوانید

آب دوغ یکی از غذاهای سنتی است که در تابستان طرفداران بسیاری دارد و گلوی آدم را تازه می‌کند…