خانه گوناگون سفرهای طولانی با کشتی آزادی

سفرهای طولانی با کشتی آزادی

۸
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طراحان کشتی آزادی می‎گویند: «این کشتی، حدود سه چهارم روزهای سال را  در نزدیکی شهرهای بزرگ لنگر می‌اندازد و بقیه روزها را بین کشورهای مختلف دنیا در حرکت خواهد بود.»
کشتی آزادی

کشتی آزادی، نخستین شهر شناوری است که  محققان آمریکایی آن را طراحی کرده‎اند. در این شهر شناور که (FreedomShip- کشتی آزادی ) نامیده شده، امکانات زندگی در یک شهر واقعی فراهم شده است.

۵۰ هزار ساکن این مکان متحرک زیبا؛ با امکاناتی مانند مدرسه، بیمارستان، مرکز خرید، سینما ،گالری هنری و حتی فرودگاه که طراحان در این شهر تدارک دیده‎اند، همیشه در حال سفر از این کشور به آن کشور خواهند بود؛ البته اگر دچار دریا‎زدگی نشوند. در واقع، شهر شناور  در طول سال، دو بار کره زمین را دور می‎زند.

کشتی آزادی

به گزارش مجله دلتا ، طراحان کشتی آزادی می‎گویند: «این کشتی، حدود سه چهارم از روزهای سال را  در نزدیکی شهرهای بزرگ لنگر می‌اندازد و

بقیه روزها را بین کشورهای مختلف دنیا در حرکت خواهد بود.»

کشتی آزادی یا شهر شناور، در ۲۵ طبقه و برای سکونت دایم ۵۰ هزار نفر، اقامت روزانه ۳۰ هزار بازدیدکننده، ۲۰ هزار خدمه و ۱۰ هزار مهمان شبانه طراحی شده است و انرژی مورد نیاز آن از انرژی خورشیدی و باد تامین می‎شود. برای ساخت این پروژه عظیم، ۱۰ میلیارد دلار بودجه پیش‎بینی شده است.

شهر شناور

برخی از شهرهای جهان به زودی زیر آب خواهند رفت

قابل ذکر است که در “دیجیتال ترندز” آمده است: هم‎زمان با افزایش ارتفاع آب اقیانوس‌ها به علت گرم شدن کره زمین، طرح ساخت شهرهایی داده شده است که می‌توانند شنا کنند و شرایط باثباتی روی آب داشته باشند. آب شدن یخ‌های قطبی و بالاآمدن آب دریاها و اقیانوس‌ها دیر یا زود، باعث غرق شدن برخی شهرهای جهان خواهد شد. شهرهایی مانند میامی، شانگهای و غیره، ظرف کمتر از صدسال آینده به زیر آب فرو خواهند رفت.

از همین رو ساختن شهرهای شناور مثل کشتی آزادی، که در آن‎ها از فناوری‌های هوشمند و فرایند بازیافت کامل مواد استفاده شده باشد، می‎تواند جایگزین شهرهای غرق شده نیز باشند.

منبع : ایسنا

با صفحه گوناگون مجله دلتا، جامع‎ترین مجله ملکی ایران، همراه باشید.

بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

راهنمای کامل خرید انواع کفش مردانه

کفش‌ها همراهان جدایی ناپذیری که در بیشتر لحظات زندگی و خاطرات خوب و بد همراهی‌مان می‌کنند.…