اینجا عجیب‌ترین جای دنیا، سرزمین آتش و یخ است

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تا به حال نام سرزمین آتش و یخ را شنیده‌اید؟ سرزمین اعجاب‌انگیزی که آسمان آن شبیه هیچ‌جای دیگری از زمین نیست.
ایسلند

سرزمین آتش و یخ، کشوری که از اعماق رمان‌های علمی تخیلی بیرون آمده، ایسلند جزیره کوچکی که زیبایی آن ماورای تصور تمامی انسان‌هاست. همراه مجله گردشگری دلتا سفری به سرزمین عجایب داشته باشید.

ایسلند کجاست؟

ایسلند، یک کشور جزیره‌ای در شمال اروپا است که در اقیانوس اطلس شمالی قرار گرفته است. این کشور در شمال با دریای نروژ و در جنوب با جزایر فارو و بریتانیا هم‌مرز است. پایتخت ایسلند شهر ریکیاویک است.

سرزمین آتش و یخ

کوهستان‌ها، آتشفشان‌ها، کلبه‌های سنگی، دریاچه‌ها و آبشارهای بزرگ آن را به کشوری با مناظر طبیعی خیره‌کننده مشهور ساخته‌اند. این کشور دارای طبیعتی بکر و بسیار متنوع است که مسافرانی که به دنبال تجربه ماجراجویی و طبیعت‌گردی هستند، به آنجا رفته و لذت می‌برند.

البته این کشور جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی نیز کم ندارد. موزه‌ها، کاخ‌ها، کلیساها و روستاهای سنتی گویای فرهنگ غنی و تاریخ پر فراز و نشیب ایسلند هستند. همچنین می‌توانید در آنجا از تماشای نورهای شمالی یا شفق قطبی لذت ببرید که از جمله جاذبه‌های گردشگری مهم این کشور محسوب می‌شود.

طبیعت بکر

ایسلند دارای آب‌وهوای سرد اقیانوسی است و معتدل بودن آب‌وهوا از مزیت‌های سفر به این کشور است. زمان مناسب برای سفر به این کشور بهار و تابستان است، چراکه در این فصل‌ها روزهای طولانی و هوای ملایم‌تری وجود دارد.

همچنین فعالیت‌های ماجراجویی مانند پیاده‌روی در کوهستان‌ها، کوهنوردی، قایق‌رانی، سوارکاری اسب و ماهیگیری در این کشور طرف‌داران بسیاری دارد.

ایسلند یک کشور کوچک است و باوجود اینکه به‌عنوان یک کشور کوچک شناخته می‌شود، اما به‌خاطر مناظر طبیعی خیره‌کننده، فرهنگ متنوع و فعالیت‌های ماجراجویی، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

کلبه

چرا سرزمین آتش و یخ؟

ایسلند را به‌عنوان «سرزمین آتش و یخ» می‌شناسند. آتشفشان‌های فعال، یخچال‌های طبیعی، آبشارهای بی‌نظیر تضاد عجیبی را در این سرزمین به وجود آورده‌اند. به دلیل وجود فعالیت آتشفشانی و مناظر یخی و یخچالی زیاد در این کشور درحالی‌که شفق قطبی هم در آسمان مناظر فوق‌العاده زیبایی را پدید می‌آورد، ایسلند به یک سرزمین استثنایی تبدیل شده است.

آتشفشان

این کشور از یک سو دارای فعالیت‌های آتشفشانی فراوان به دلیل واقع‌شدن در پوسته آتشفشانی اقیانوس اطلس است. این فعالیت‌ها باعث شکل‌گیری کوهستان‌های آتشفشانی، فوران‌های آتشفشانی، حوضچه‌های آب گرم طبیعی و مناظر زیبای آتش و مواد مذاب جاری شده روی زمین می‌شوند.

از سوی دیگر، یکی از مناطق بسیار سرد و یخی جهان است. به دلیل آب‌وهوای سرد اقیانوسی و تاثیر دوره‌های یخ‌بندان گذشته، این سرزمین دارای یخچال‌های بزرگ و شگفت‌انگیزی شده است.

همین باعث شده که ایسلند را سرزمین آتش و یخ بدانند و برای گردشگران تجربه سفر به این کشور، تجربه‌ای کاملا متفاوت و استثنایی باشد.

آب گرم

پیشنهاد مطالعه: مطلب مردم این روستای ایرانی رومانیایی حرف می‌زنند + ویدیو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…