۸ مورد از اصطلاحات مهم دکوراسیون داخلی

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه‌تان با اصطلاحاتی ناآشنا و نامفهوم مواجه شده‌اید؟ این مقاله شما را با این اصطلاحات نامفهوم آشنا خواهد کرد.
اصطلاحات دکوراسیون

طراحان دکوراسیون داخلی اصطلاحات دکوراسیون رایجی در بین خود دارند که معانی آن‌ها برای دیگران چندان آشنا و قابل‌فهم نیست. اگر قصد ایجاد تغییر و تحول در منزل خود را دارید بهتر است قبل از شروع کار با این اصطلاحات آشنا شوید. مجله اینترنتی دلتا در این مقاله به معرفی چند اصطلاح کاربردی و مهم در دکوراسیون داخلی پرداخته است.

اصطلاحات دکوراسیون

تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که در هنگام ایجاد یک تغییر دکوراسیونی در خانه یا گرفتن مشاوره از طراحان داخلی با انبوهی از اصلاحات عجیب‌وغریب و ناآشنا مواجه شوید؟ معنای این اصطلاحات عجیب را اینجا بشناسید.

دکوراسیون داخلی

والان

حتما شما هم در هنگام خرید پرده با این سوال مواجه شده‌اید که پرده چندلایه می‌خواهید؟ پرده‌ها اغلب از لایه‌های متفاوتی تشکیل شده‌اند. پرده‌های سلطنتی معمولا یک‌لایه کوتاه‌تر دارند که فقط قسمت بالای پنجره را می‌پوشاند، به این لایه والان می‌گویند.

مثلث کاری آشپزخانه

سینک، اجاق‌گاز و یخچال سه عنصر اصلی در آشپزخانه هستند. این سه عنصر با یکدیگر مثلث کاری آشپزخانه را تشکیل می‌دهند.

وینتج

یکی از پرکاربردترین اصطلاحات دکوراسیون، کلمه وینتج است. وینتج نمونه‌ای از سبک دکوراسیون داخلی است که عمری بالغ بر پنجاه سال دارد. در این سبک از وسایلی استفاده می‌شود که به نوعی عتیقه به‌حساب می‌آیند. اما مراقب باشید این سبک را با آنتیک اشتباه نگیرید.

وینتج

نیش

در دکوراسیون داخلی خانه‌های مدرن گاهی طاقچه‌های درون دیوار ساخته می‌شود که وسایل دکوراتیو درون آن‌ها قرار می‌گیرد. در اصطلاحات دکوراسیون به این طاقچه‌ها نیش می‌گویند.

ونیر

یک‌تخته نازک که از چوب، سنگ یا آجر ساخته شده باشد را ونیر می‌گویند. برای استحکام بخشیدن به این تخته، زیر آن یک عنصر بادوام‌تر که اغلب قیمت به‌صرفه‌تری دارد، قرار می‌گیرد.

ونیر

فوتون

مبل‌های تختخواب شو را دیده‌اید؟ نمونه‌ای از این مبل‌ها که تشکچه‌ای نازک‌تر داشته باشد را فوتون می‌گویند.

مونوکروم

تابه‌حال پیش‌آمده در جایی وارد شوید که درودیوار و تمامی وسایل همگی یک‌رنگ داشته باشند؟ خب به این نوع سبک طراحی در دکوراسیون داخلی مونوکروم می‌گویند.

لمینت

از دیگر اصطلاحات دکوراسیون، واژه لمینت است که رویه‌ای برای کابینت‌ها محسوب می‌شود. از لمینت می‌توان به‌عنوان پارکت برای کف خانه نیز استفاده کرد.

مونوکروم

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۴ مورد از ترندترین آیتم های دکوراسیون داخلی  را بخوانید.

یک نظر

  1. همراه با شما

    ۲۴ تیر ۱۴۰۲ در ۲:۵۶ ب٫ظ

    واقعا مدرون زیبا

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۸ ترفند عالی برای از بین بردن بوی غذا در خانه

بوی غذا پیچیده توی فضا خانه، از مواردی است که بسیاری از خانم‌ها در طول روز با آن درگیر هست…