خیابان‎های بی‎نام ژاپن!

۸
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ژاپنی‎ها به جای نام‎گذاری خیابان‎ها، روی بلوک‌ها یا مربع‎های مسکونی شماره‎گذاری می‌کنند و به این ترتیب خیابان‌ها نام ندارند.
خیابان های ژاپن

خیابان‌های ژاپن نام ندارند، زیرا سیستم آدرس و نشانی خیابان و مناطق در ژاپن با سایر کشورها، متفاوت است.

ژاپنی‎ها به جای نام‎گذاری خیابان‎ها، روی بلوک‌ها یا مربع‎های مسکونی شماره‎گذاری می‌کنند و به این ترتیب خیابان‌های ژاپن  نام ندارند. درباره مربع مسکونی باید گفت منطقه‌ای که با خیابان‌ها احاطه شده است؛ مربع مسکونی نام دارد.

خیابان های ژاپن

به گزارش دلتا به نقل از تابناک باتو، در این سیستم نام‎گذاری ژاپنی، شهر به مربع‌هایی تقسیم شده و هر مربع و ساختمان شماره‎گذاری می‌شود. اگر منطقه‌ای را جست‎وجو می‎کنید، به‎جای این که شماره خیابان را بپرسید، باید شماره مربع‌های مسکونی را سؤال کنید.

رسیدن به مربع مورد نظر کار آسانی نیست، چراکه یا باید منطقه شهری را خوب بشناسید یا دست کم یک نقشه و یا جی پی اس داشته باشید. خوشبختانه در شهر‌های ژاپن نقشه‌هایی در مناطق اصلی، مثل ایستگاه‌های قطار و اتوبوس وجود دارد که با استفاده از آن، مکان مربع مقصد و مبدأ مشخص می‎شود. به همین سبب، در آدرس‌های پستی نام خیابان‎های ژاپن وجود ندارد، بلکه اسم شهر، شماره منطقه، بلوک و ساختمان دیده می‎شود.

خیابان های بی نام

چگونگی مشخص کردن مکان داخل مربع نیز قابل توجه است. برای مثال؛ برای هر ساختمان یا خانه‌ در مربع‌های مسکونی، شماره‎ای مشخص قرار می‌دهند که در نگاه اول کاملاً واضح و معین نیست. یعنی ممکن است خانه شماره (۱) در کنار خانه شماره (۱۱) قرارداشته باشد، زیرا ساختمان‌های داخل مربع را، بر اساس تاریخ ساخت آن، شماره‎گذاری می‌کنند.

برای مثال، به سه خانه‌ که در یک زمان ساخته شده‎ باشند؛ شماره‌های ۱، ۲، ۳ اختصاص می‎یابد. با این حال، برای افراد بیگانه و تازه‎وارد به شهر، آشنایی با این موضوع و یافتن سریع نشانی‎ها، چندان راحت نیست و مشکل‎ساز است.

 

از شما دعوت می‎کنیم با صفحه گوناگون مجله دلتا ، جامع ترین مجله ملکی ایران، همراه شوید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گوناگون

همچنین بخوانید

بهترین تقویت‌کننده‌های ناخن که برای شما معجزه می‌کند

یکی از علل شایع آسیب به ناخن خشک شدن بافت ناخن و اطراف آن است که باید با تامین رطوبت مورد …